Komunikaty duszpasterskie - 6.08.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 6.08.2017 r.

 1. Dzisiaj I niedziela sierpnia, w naszej parafii przeżywana jako Uroczystość Przemienienia Pańskiego. /suma odpustowa o godz. 12.30…/ Wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

 

 1. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Dominika, kapłana; w środę – święto św. Teresy Benedykty od krzyża; w czwartek – św. Wawrzyńca, w piątek – św. Klary.

 

 1. Tradycyjnie miesiąc sierpień przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Apelujemy, by towarzyszyła nam ta intencja świadcząca o naszej odpowiedzialności za siebie i Ojczyznę.

 

 1. Zapraszamy w środę na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. oraz w piątek wieczorem na Koronkę do B. Miłosierdzia.

 

 1. Tydzień temu zbierane były ofiary do puszki na działalność łódzkiej Caritas, w naszej parafii zebrana została kwota 336 zł i wpłacona na konto Caritas. Ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Natomiast za tydzień będzie zbiórka ofiar na Centrum Studiów JPII.

 

 1. W tym miesiącu nabożeństwo fatimskie /13 sierpnia/ wypadnie w niedzielę. Rozpocznie się ono procesją wokół kościoła i wspólnym różańcem wyjątkowo o godz. 19.00 /przed wieczorną Mszą św./

 

 1. Można rezerwować intencje mszalne na styczeń; także w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna tylko po południu /od 16 – do 17.45/.

 

 1. Pamiętajmy także w okresie wakacji o praktykach religijnych i modlitwie.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Przypominamy i zachęcamy szczególnie ludzi młodych do udziału w Pieszej Pielgrzymce z naszego miasta na Jasną Górę. Zapisy od 12 sierpnia. Organizatorzy zachęcają, by zgłaszać się też do grupy duchowej. Specjalne karty do wpisania danych osób tworzących grupę duchową wyłożone są na ławkach pod chórem.

 

 1. W ostatnich dniach zostały wymienione kolejne okna w domu katechetycznym – 9 szt. Koszt okien i wymiany wyniósł 12.500 zł. Został też zamknięty etap przygotowań dokumentacji na prace przy elewacji zewnętrznej kościoła. Uzyskaliśmy zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na rozpoczęcie prac – pierwszym etapem będą prace przy wieży, które rozpoczną się wkrótce. Koszt przygotowań niezbędnej dokumentacji wyniósł ponad 25 tys. zł. Ofiary składane w III niedzielę miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów prowadzonych inwestycji.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Tematem dzisiejszego numeru „N” jest reforma sądownictwa i sprawy z nią związane; ponadto relacja z wizyty w sercu albańskiego katolicyzmu; o patronce Europy Edycie Stein; refleksje o Powstaniu Warszawskim; znajdziemy zachętę do podejmowania trzeźwości w sierpniu oraz bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji. Tygodnik „Idziemy” zaprasza nas na Wiktorówki do MB od Szczęśliwych Powrotów; przedstawia świadectwa ludzi młodych w nawiązaniu do rocznicy Ś.D.M.; zaproszenie do Niepokalanowa na odpust św. Maksymiliana; artykuł o działalności szpitala O. Bonifratrów naszym mieście oraz wyjątkowej kaplicy szpitalnej oraz inne artykuły. Zachęcamy do lektury.       

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp.: Zbigniew Lisiecki l.56; Stefania Wilk l.92; Edmund Pietrasik l.66; Tadeusz Marciniak l.92; Barbara Owczarek l.74; Zdzisława Pikała lo. 67 i Teresa Kornatka l.84.  Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”