Komunikaty duszpasterskie - 13.08.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.08.2017 r.

 1. Dzisiaj II niedziela sierpnia; z racji 13 dnia miesiąca o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja różańcowa z figurą M. Bożej; wieczorna Msza św. o godz. 20.00. Dziś w kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na Centrum Studiów JPII. Ofiary zbierają ministranci.

 

 1. We wtorek – 15 sierpnia – w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia NMP /MB Zielnej/; dzień wolny od pracy; mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, na Mszach poświęcenie ziół, owoców, warzyw i kwiatów. Kancelaria we wtorek NIECZYNNA.

 

 1. Ponadto w poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika /odpust u O. Franciszkanów/; w czwartek – wspomnienie św. Jacka.

 

 1. Tradycyjnie miesiąc sierpień przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Apelujemy, by towarzyszyła nam ta intencja świadcząca o naszej odpowiedzialności za siebie i Ojczyznę.

 

 1. Zapraszamy w środę na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. oraz w piątek wieczorem na Koronkę do B. Miłosierdzia.

 

 1. Pamiętajmy w okresie wakacji o praktykach religijnych i modlitwie.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Przypominamy i zachęcamy szczególnie ludzi młodych do udziału w Pieszej Pielgrzymce z naszego miasta na Jasną Górę. Zapisy od 12 sierpnia w kościele MB Zwycięskiej. Organizatorzy zachęcają, by zgłaszać się też do grupy duchowej. Specjalne karty do wpisania danych osób tworzących grupę duchową wyłożone są na ławkach pod chórem. Od wczoraj w kościołach naszego miasta trwa Nowenna w intencji pieszej pielgrzymki i jej uczestników.

 

 1. Dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie i organizację odpustu w naszej parafii: grupie Parafialnej Caritas; asyście, chórowi, lektorom, ministrantom i wszystkim innym osobom.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Tematem dzisiejszego numeru „N” jest pielgrzymowanie bez granic – zachęta do podejmowania różnych form pielgrzymowania, szczególnie na Jasna Górę; artykuły poświęcone Wniebowzięciu M. Bożej i nawiązujące do Dnia Wojska Polskiego; wspomnienie wielkiego pasterza ks. abpa Baraniaka oraz wolontariuszki zamordowanej w Boliwii Helenki Kmieć; specjalny dodatek poświęcony rodzinie z praktycznymi radami dotyczącymi składania wniosków w ramach programu 500+; bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji, w przepisach kulinarnych przepis na ciasto z wiśniami.  Tygodnik „Idziemy” podejmuje temat troski o wolność Ojczyny; wspomnieniu wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską; artykuły poświęcone czci Matki Bożej  oraz inne artykuły. Zachęcamy do lektury.       

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp.: Zofia Dolniak l.94; Helena Sobańska l.79; Jadwiga Gronowska l.84; Roman Adamczyk l.94; Elżbieta Wira l.61; Mirosława Świątek l.84; Marianna Śpiewankiewicz l.87; Apolonia Polewiak l.86 i Czesław Błaszkiewicz l.83.   Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”