Komunikaty duszpasterskie - 27.08.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.08.2017 r.

1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela sierpnia; wieczorna Msza św. o godz. 20.00; od przyszłej niedzieli wracamy do wieczornej Mszy św. w niedziele o godz. 19.00/.  Zgodnie z zarządzeniem ks. bpa administratora archidiecezji dzisiaj w kościołach odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku ostatnich burz i nawałnic. Zachęcamy, by włączyć się w tę akcję i okazać solidarność z poszkodowanymi.

 

  1. Jutro przypada wspomnienie św. Augustyna, bpa; we wtorek – męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek – bł. Bronisławy.

 

  1. W piątek rozpoczniemy nowy miesiąc – wrzesień; to także I-piątek miesiąca, spowiedź na Mszach św.; po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo wynagradzające do Serca P. Jezusa; do chorych księża udadzą się od godz. 9.00. W sobotę – z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

 

  1. Od piątku kancelaria parafialna będzie czynna zarówno przedpołudniem /9.00 – 11.00/ jak i po południu /16.00 – 17.45/. Można od piątku rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c luty.

 

  1. 1 września to dla nas Polaków data szczególna – 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy wszyscy o ofiarach tamtych dramatycznych wydarzeń i prośmy o pokój, zgodę zarówno w naszej Ojczyźnie jak i w Europie i świecie.

 

  1. Dobiegają końca wakacje, a co za tym idzie rozpocznie się wkrótce nowy rok szkolny 2017/18. Msza św. w intencji wszelkich potrzebnych łask i Bożych darów dla nauczyciel, uczniów, katechetów, rodziców będzie w poniedziałek – 4 września o godz. 8.00. Już dziś wszystkich zapraszamy.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

  1. Przedstawiciele Parafialnej Akcji Katolickiej informują wiernych, że w ciągu roku zebrano do kontenerów 6.300 kg makulatury, za którą otrzymano kwotę 1.641 zł. Zebrane pieniądze przekazane zostały poprzez Caritas Polska na pomoc dzieciom w ogarniętej wojną Syrii. Dziękujemy osobom z naszej parafialnej Akcji Katolickiej za koordynację i czuwanie nad tą akcją oraz wszystkim, którzy włączają się w taką formę pomocy humanitarnej. Makulaturę można w dalszym ciągu przynosić i składać do niebieskich kontenerów ustawionych na placu przed budynkiem Plebanii.

 

  1. Rozpoczęły się prace przy odnowieniu elewacji zewnętrznej wieży kościoła od strony południowej.

 

  1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Tematem dzisiejszego numeru „N” jest 300 rocznica koronacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej – liczne artykuły poświęcone temu wydarzeniu; ponadto artykuł o zamachu terrorystycznym w Barcelonie; o dotkniętych nawałnicami i zachęta do włączenia się w akcję Caritasu pomocy poszkodowanym; o śmierci s. sercanki – sekretarki JPII; o zagrożeniach katechezy w polskich szkołach; bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji i wiele innych.  Tygodnik „Idziemy” także podejmuje temat 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu; rozmowa z dyrektorem Caritas o pomocy poszkodowanym podczas burz; o sensie funkcjonowania „Okna Życia”; o zagrożeniach handlu ludźmi w Polsce   oraz inne artykuły. Zachęcamy do lektury.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp.: Marianna Scios l.68; Maria Wolanek l.88; Tadeusz Dudczak l.60; Lech Miksa l.69; Zofia Kubiak l. 65 i Mścisław Bogacki l.75; Ewa Błaszczyk-Rzeczkowska l. 65.   Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”