Komunikaty duszpasterskie - 10.09.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.09.2017 r.

1. Dzisiaj II niedziela września; na Mszy św. o godz. 12.30 podziękujemy za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników – tzw. parafialne dożynki – serdecznie zapraszamy. O godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego, wieczorna Msza św. o godz. 19.00.

 

  1. W środę przypada 13 dzień września a zatem kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej najpierw na nowennę i Mszę św. a następnie na procesję i wspólny różaniec. Prosimy przynieść świece.

 

  1. W czwartek – 14 września – przypada w Kościele święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.

 

  1. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na tę Mszę św. i wyproszenie potrzeb łask dla swoich dzieci.

 

  1. W ostatnim czasie zbierane były ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku burz i nawałnic. W Naszej parafii zebrana została kwota 3. 154 zł. Ofiary zostały przekazane do kasy Kurii, dziękujemy za okazaną solidarność i wsparcie materialne dla poszkodowanych. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

  1. Można rezerwować w kancelarii intencje mszalne na miesiąc luty.

 

  1. Spotkania z grupami duszpasterskimi rozpoczną się z początkiem października.

 

  1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Tematem dzisiejszego numeru „N” zachęta do pokuty i różańca jako ratunku dla świata; co łączy Fatimę i Jasna Górę; o jedynych na polskiej ziemi objawieniach Maryjnych w Gietrzwałdzie; zaproszenie na Pielgrzymkę czytelników „N” na Jasną Górę 16 IX i wiele innych.  Tygodnik „Idziemy” także podejmuje temat zawierzenia Maryi polskich spraw; przybliża działalność O. Misjonarzy św. Wincentego a Paulo; wspomnienie wydarzeń sierpniowych 80 roku; relacja z dożynek na Jasnej Górze oraz inne artykuły. Zachęcamy do lektury.

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Marian Budny l. 82; Katarzyna Kuciejczyk l.86; Andrzej Smyczyński l.54; Marianna Wojna l.76; Izabela Klepczarek l.54 i Mirosława Pasturczak l.80.     Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”

 

  1. Wszyscy widzimy działanie złego ducha w naszym życiu indywidualnym i społecznym. Powszechnie znana jest modlitwa do św. Michała, by umacniał nas do walki z siłami zła. Od dziś będziemy zarówno w niedziele jak i każdego dnia po każdej Mszy św. odmawiać wspólnie tę modlitwę. Proszę o wyświetlenie tekstu modlitwy na ekranie:

 

Święty Michale Archaniele!  Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.