Komunikaty duszpasterskie - 17.09.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.09.2017 r.

 1. Dzisiaj III niedziela września; na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole podstawowej. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe, wieczorna Msza św. o godz. 19.00. W kościołach naszej archidiecezji dziś zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Polsce jako Niedziela Środków Społecznego Przekazu, podkreślająca wagę i znaczenie mediów katolickich w procesie wychowania młodzieży i w życiu społecznym. Stąd i nasza zachęta do korzystania w jeszcze większym zakresie z dostępnych nam różnorakich form kultury chrześcijańskiej.   Ponadto dziś 78 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę – okazja do modlitwy za ofiary tamtych wydarzeń i o pokój na świecie.

 

 1. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Mszę św. by wspólnie wypraszać za jego wstawiennictwem potrzebne łaski i dary. Po wieczornej Mszy św. jutro czyli ok. godz. 18.30 w kościele będzie zebranie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św. Bardzo prosimy o obecność zainteresowanych rodziców.

 

 1. Św. Stanisław Kostka jest patronem naszej archidiecezji i parafii katedralnej. Uroczystości odpustowe będą w archikatedrze jutro o godz. 12.00.

 

 1. W czwartek przypada święto św. Mateusza, apostoła; w sobotę wspomnienie św. O. Pio.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę gospodarczą – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Przypominamy, iż można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na miesiąc luty.

 

 1. W Łodzi – w Gimnazjum nr 38 przy ul. Dubois 7/9 powstaje pierwsza  chrześcijańska szkółka koszykówki w Polsce. Bliższe informacje na ten temat na plakatu lub w kancelarii. Zachęcamy także dzieci do grupy scholi w naszej parafii – próby w piątki o godz. 17.00 /prowadzi p. katechetka Beata/; oraz chłopców – ministrantów i kandydatów na ministrantów na spotkanie - jutro w poniedziałek na godz. 17.00 /prowadzi ks. Kamil/.

 

 1. W nawiązaniu do komunikatu kurialnego o inicjatywie Różaniec do granic /7 X/ pragniemy poinformować, iż wspólnie z par. św. Wojciecha chcemy zorganizować taki wyjazd i włączyć się w tą akcję. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem i udziałem w tej modlitwie prosimy o zgłoszenia do kancelarii. Program całej akcji jest w dzisiejsze „N” i „Idziemy”.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Tematem dzisiejszego numeru „N” jest przeżywany Dzień Środków Społecznego Przekazu – uświadomienie roli i funkcji mediów katolickich; przybliżenie sylwetki zmarłego niedawno rzecznika prasowego JPII; podsumowanie pielgrzymki papieża Franciszka do Kolumbii; o przygotowaniach i roli podjętej inicjatywy „Różaniec do granic” i wiele innych.  Tygodnik „Idziemy” także podejmuje temat roli mediów katolickich stawiając na stronie tytułowej prowokacyjne pytanie: „Po co nam katolickie media?”; jak przeżywano jubileusz objawień w Gietrzwałdzie; relacja z pielgrzymki papieża Franciszka   oraz inne artykuły. Zachęcamy do lektury. Do pobrania gratis „Aspekt ….

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Dariusz Maćczak l.46; Wacław Domaradzki l.81 i Józefa Gajda l.93.     Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”

 

 1. Modlitwa do św. Michała Archanioła: Święty Michale, Archaniele! Wspomagaj nas w walce/ a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha/ bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył/ pokornie o to prosimy/ a Ty, Wodzu niebieskich zastępów/ szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą/ mocą Bożą strąć do piekła. Amen.