Komunikaty duszpasterskie - 24.09.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.09.2017 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela września; o godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka; o godz. 19.00 wieczorna Msza św.

 

  1. Jutro po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/ w kościele, spotkanie rodziców oraz młodzieży przygotowującej się do s. bierzmowania, zapraszamy także osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu.

 

  1. Jutro przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w środę – św. Wincentego a Paulo, kapłana; w czwartek – św. Wacława, męczennika; w piątek – święto – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima, kapłana.

 

  1. 28 września - w czwartek kolejny już raz podejmowana jest akcja „Koronka na ulicach miast”. Zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 15.00, spotykamy się przy figurze M. Bożej przed głównym wejściem do naszego kościoła.

 

  1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę  – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary 347 zł złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na Stolicę Apostolską.

 

  1. W przyszła niedzielę /1 X/ ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 

  1. W związku ze 140 rocznicą objawień w Gietrzwałdzie w dniach 21 i 22 października /sob. i ndz./ chcemy z naszej parafii zorganizować 2 dniową pielgrzymkę do tego Sanktuarium Maryjnego oraz do Stoczka Warmińskiego, Lidzbarku, św. Lipki oraz na grób ks. Popiełuszki i kard. Wyszyńskiego.  Koszt pielgrzymki ok. 160 zł. W tej kwocie koszt przejazdu, ubezpieczenie, nocleg i ciepła obiadokolacja. Przy zapisie w kancelarii wpłata zaliczki 50 zł, reszta do 15 X. Zapisy w kancelarii do 7 X. Zapraszamy.

 

  1. W nawiązaniu do komunikatu kurialnego o inicjatywie Różaniec do granic /7 X - sobota/ pragniemy poinformować, iż wspólnie z naszego dekanatu chcemy zorganizować taki wyjazd i włączyć się w tą akcję. Pielgrzymi naszego dekanatu udadzą się na wschodnią granicę do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu i tam włączą się w modlitwę różańcową. Wyjazd nastąpi 7 X o godz. 3-ej /rano/, koszt wyjazdu 80 zł. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem i udziałem w tej modlitwie prosimy o zgłoszenia do kancelarii do piątku. Zapisało się 5 osób, zapraszamy. Szczegóły wyjazdu podamy w przyszłą niedzielę. Szczegółowy program akcji na ulotkach pod chórem.

 

  1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Dzisiejsza „N” zamieszcza Komunikat  Konferencji Episkopatu Polski w sprawie inicjatywy „Różaniec do granic”; przybliża postać nowego abpa Metropolity Łódzkiego; dużo miejsca poświęca głośnej sprawie ochrony środowiska i stanowiska w tej sprawie Komisji Europejskiej; znajdziemy też Niezbędnik Emeryta – praktyczne porady dotyczące drogi do emerytury jest oraz inne artykuły. Tygodnik „Idziemy” podejmuje zachętę do modlitwy różańcowej 7 X; O. Jacek Salij ukazuje potrzebę trzeźwości narodu; znajdziemy relację z Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę i inne. Zachęcamy do lektury.

 

  1. /na Mszy św. o 11.00 i 12.30/ Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 38, uczniowie i nauczyciele zwracają się z prośbą o wsparcie projektu Budżetu Obywatelskiego. Dzięki imiennemu poparciu projektu Szkoła ma szansę na utworzenie nowoczesnej pracowni językowo-informatycznej. Możliwość oddania głosów w tej sprawie przy wyjściu z kościoła.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Ewa Królak l.71; Katarzyna Smeja l.52; Korneliusz KADAMUS l.86; Teresa Grobelna l.78 i noworodek Piotr Tomczak Nlewem.    Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”