Komunikaty duszpasterskie - 1.10.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 1.10.2017 r.

 1. Dzisiaj I niedziela października; o godz. 18.00 spotkanie z Asystą Parafialną o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. Zgodnie z zarządzeniem Administratora naszej Archidiecezji dziś w kościołach zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.

 

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania duszpasterskie z grupami parafialnymi i bardzo gorąco zachęcamy do włączania się w działalność poszczególnych grup zgodnie ze swoim zainteresowaniem czy upodobaniem. Zachęcamy zarówno dzieci /ministranci, schola/; młodzież i osoby dorosłe. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy Obrońców Życia; w czwartek o godz. 17.00 z grupą Dobrego Pasterza podejmującą modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz refleksję katechetyczną na ten temat. 

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustyny; w sobotę – NMP Różańcowej.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek – po wieczornej Mszy św. i modlitwach do św. O. Pio i Przemienionego Jezusa 15-minutowa adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu po Mszy św. o godz. 8.00; od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych; możliwość spowiedzi na Mszach św. a wieczorem od godz. 17.30. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. W sobotę /7 X/ wielka akcja modlitewna „Różaniec do granic”. Osoby, które się zapisały na ten wyjazd prosimy o wpłatę należności – 80 zł.; zbiórka o godz. 4.20 rano przy zatoczce obok k-ła przy ul. Rzgowskiej. Ponadto w sobotę także dzień modlitw o świętość kapłanów w archikatedrze; wieczorem procesja z relikwiami św. Faustyny – patronki naszego miasta do łódzkiej archikatedry.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień papieski upamiętniający wybór na Stolicę Piotrową JPII. Z tej okazji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. JPII. Ponadto wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas naszej parafii rozprowadzać będą papieskie kremówki, a ofiary z ich sprzedaży będą przeznaczone na działalność Sz. K. Caritas i formację wolontariuszy. Na Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie różańców dzieciom I-komunijnym /różańce zakupują indywidualnie rodzice/.

 

 1. W następny poniedziałek – 9 X o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym pierwsze spotkanie formacyjne dla młodzieży i osób dorosłych przygotowujących się do s. bierzmowania.

 

 1. Z okazji zbliżającego się święta MB Różańcowej w Sanktuarium w Łasku odbędzie się 14 października Archidiecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych i czcicieli M. Bożej. Chcemy z naszej parafii zorganizować wyjazd na to spotkanie modlitewne. Prosimy więc o zgłoszenia do kancelarii, koszt wyjazdu 15 zł.

 

 1. Na naszą parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie oraz do Stoczka Warmińskiego, Lidzbarku, św. Lipki oraz na grób ks. Popiełuszki i kard. Wyszyńskiego /21 i 22 X/ zapisało się 30 osób. Gdyby ktoś jeszcze chciał się zapisać to prosimy to uczynić w najbliższych dniach. Prosimy do 15 X o wpłatę całej należności za ten wyjazd.

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę  – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Od jutra można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na miesiąc marzec.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.  Dzisiejsza „N” oraz tygodnik „Idziemy” podejmują bardzo obszernie temat wyjątkowej akcji „Różaniec do granic” ponadto wiele innych ciekawych artykułów i tematów z życia Kościoła i spraw społecznych. Zachęcamy do lektury.  

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Jerzy Stolarski l.70; Genowefa Dorynek l.89; Janina Hertel l.95 i Teresa Kaźmierska l.86.       Polecamy dusze zmarłych dobremu BoguWieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”