Komunikaty duszpasterskie - 8.10.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.10.2017 r.

 1. Dzisiaj II niedziela października; po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „R.N.”; na Mszy św. o 11.00 poświęcenie różańców dzieciom I-komunijnym /różańce zakupują indywidualnie rodzice/; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. 

 

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie przeżywana jest jako „Dzień Papieski” upamiętniający wybór i pontyfikat JPII. Z tej racji w kościołach odbywa się zbiórka ofiar do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą przeznaczone jako wsparcie uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości i ubogich rodzin. Ofiary zbierają ministranci.

 

 1. Dzisiaj także wolontariusze Szkolnych Kół Caritas zapraszają do kupna papieskich kremówek. Ofiary złożone za ich nabycie będą wsparciem działalności Sz. K. Caritas.  Ulubione ciasto św. JPII niech będzie okazją do spotkania przy kawie czy herbacie i rodzinnych rozmów o naszym wielkim świętym Papieżu.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, kapłana; w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. O godz. 18.30 w Domu Katechetycznym pierwsze spotkanie formacyjne dla młodzieży i osób dorosłych przygotowujących się do s. bierzmowania.

 

 1. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy chętnych na pogłębienie swojej świadomości religijnej w ramach Katechezy Dorosłych.

 

 1. W piątek – 13 dzień października – kolejne, ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do licznego udziału w nim, odpowiadając w ten sposób na prośbę M. Bożej do modlitwy różańcowej. Prosimy przynieść świece.

 

 1. W sobotę będzie miała miejsce Pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium M. Bożej w Łasku. Można się zapisywać w kancelarii na ten wyjazd, koszt 15 zł.

 

 1. W ubiegłą niedzielę zbierane były ofiary na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku. Złożone ofiary 723 zł zostały wpłacone na konto Caritas, ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nabożeństwa różańcowe, które są każdego dnia: w niedziele o 18.30; w dni powszednie bezpośrednio po wieczornej Mszy św. Dla dzieci - we wtorki i czwartki o godz. 17.00, dzieci za udział otrzymują specjalne wyklejanki.

 

 1. Prosimy o wpłatę w tym tygodniu całej należności za wyjazd do Gietrzwałdu i ich miejscowości w ramach naszej pielgrzymki. Można jeszcze w tym tygodniu się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Szczegóły wyjazdu podamy za tydzień.

 

 1. 20 października /piątek/ w Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się Musical o życiu JPII. W widowisku udział wezmą m.in. Anna Wyszkoni, Edyta Geppert,  Piotr i Wojciech Cugowscy oraz inni. Ulotki informujące o tym wydarzeniu wyłożone są na ławkach pod chórem.

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę  – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Ofiary składane na tacę za tydzień – w III ndz. m-ca – będą przeznaczone na trwające prace przy wieży naszego kościoła.

 

 1. Można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na miesiąc marzec.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz inne tytuły.   Zachęcamy do lektury.

 

 1. W czwartek /12 października/ po różańcu odbędzie się spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego, na które zapraszamy młodzież akademicką zarówno studiującą jak i pracującą. Na spotkaniu będą omówione sprawy wyjazdu na spotkanie wspólnoty Taize do Bazylei od 28 XII do 1 I 2018 r. – zapraszamy serdecznie.

 

 1.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Zofia Rewers l.87 i Tomasz Bednarek l.34.        Polecamy dusze zmarłych dobremu Bogu „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”