Komunikaty duszpasterskie - 29.10.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.10.2017 r.

 1. Dzisiaj V ostatnia niedziela października; o godz.18.30 nabożeństwo różańcowe; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. 

 

 1. We wtorek – ostatni dzień października, ostatnie tegoroczne nabożeństwa różańcowe: o 17.00 dla dzieci /dzieci otrzymają nagrody/ oraz dla dorosłych po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

 

 1. W środę rozpoczniemy miesiąc listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy przede wszystkim w modlitwie o tych, którym tak wiele zawdzięczamy i którym jesteśmy winni dług wdzięczności. Okazją ku tej pamięci niech będzie Komunia św. w intencji naszych zmarłych czy też polecenie ich dusz modlitwom Kościoła na tzw. wypominki. Zmarłych możemy zgłaszać dziś przy wyjściu z kościoła lub w kancelarii. W środę KANCELARIA NIECZYNNA.

 

 1. 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich św. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00  i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.   Nie będzie też spotkania z grupą Obrońców Życia. W kaplicy cmentarnej przy ul. Rzgowskiej księża z parafii św. Wojciecha będą odprawiać Msze św. w godz. 12.00 i 15.00, natomiast o godz. 14.00 będzie procesja i modlitwy za zmarłych.

 

 1. W czwartek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny, dzień pamięci i modlitwy za wszystkich zmarłych. Najwspanialszą formą modlitwy jest Msza św. i dar Komunii św. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja po kościele i stacje modlitewne za zmarłych zgłoszonych na tzw. wypominki jednorazowe. Po wieczornej Mszy św. natomiast wspólny różaniec za wszystkich zmarłych zgłoszonych na wypominki.     Jest to zarazem I czwartek miesiąca  - o godz. 17.00 spotkanie z grupą Dobrego Pasterza.

 

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi prosi o zauważenie na cmentarzach kleryków, którzy tradycyjnie zbierać będą ofiary na utrzymanie tej ważnej uczelni i wsparcie jej swoimi ofiarami. Zbiórka na cmentarzach przewidziana jest dzisiaj, we wtorek i środę.

 

 1. I piątek i I sobota miesiąca – okazja do wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do właściwego przeżycia tych dni. Spowiedź na Msza św. rano i wieczorem;      od godz. 9.00 w I piątek księża udadzą się do chorych. Nabożeństwa wynagradzające w I piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; w I sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.  

 

 1. Od czwartku można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień.

 

 1. Dziękujemy O. Oblatom za obecność dziś w naszej parafii, wygłoszone kazania i umożliwienie nabycia Kalendarzy na Nowy Rok – Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę, dziękujemy także za ofiary – 955 zł złożone w ubiegłą  niedzielę na Misje   – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Jak zawsze do nabycia tygodniki „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz inne tytuły.   Tematem dzisiejszego numeru „N” jest zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych – liczne artykuły dotyczące przemijania i życia po śmierci; ponadto komentarze po Kongresie o przyszłości Europy; liczne artykuły podejmujące ochronę środowiska i inne; w dodatku łódzkim zdjęcia i relacja z Pielgrzymki Archidiecezjalnej do Fatimy. Tygodnik „Idziemy” przypomina, że niebo jest dla wszystkich; O. Salij podejmuje temat reformacji; relacja z Dialogów u św. Anny w Krakowie; a także próba odpowiedzi na pytanie: czy jest potrzebna zmiana czasu?  Zachęcamy do lektury.

 

 1. Wspólnota Braci z Taize organizuje w dniach 28 XII – 1 I 2018 r. Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei. Młodzież w wieku 16 – 35 lat zapraszamy na spotkanie modlitewne przygotowujące na ten wyjazd do salki w Domu Katechetycznym w piątek na godz. 19.00

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Piotr Wojdon l.65; Wiesław Polit l.84 i Janina Wójcik l.92.   Polecamy dusze zmarłych dobremu Bogu „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”