Komunikaty duszpasterskie - 5.11.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.11.2017 r.

  1. Dzisiaj I niedziela listopada; XXXI roku liturgicznego. O godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 ostatnia Msza św.

 

  1. W sobotę przypada 99 rocznica Odzyskania Niepodległości – Święto Narodowe. Dzień ten niech będzie szczególną okazję do modlitwy za naszą Ojczyznę, podziękowania za wolność, wymodlenie zgody i pokoju w sercach naszych rodaków. Zapraszamy na Mszę św. w tych intencjach do naszego kościoła w sobotę na godz. 9.30. 

 

  1. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwami i ofiarami do puszek będziemy wspierać chrześcijan żyjących w krajach dotkniętych prześladowaniami z powodu wyznawanej wiary.

 

  1. Przypominamy, że do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust można ofiarować tylko za zmarłych. Cały miesiąc listopad niech będzie czasem szczególnej pamięci i modlitwy za  tych, którym tak wiele zawdzięczamy i którym jesteśmy winni dług wdzięczności. Przy wyjściu z kościoła można zgłaszać zmarłych na wypominki, można to także czynić w kancelarii. Modlitwy za zmarłych w każdą niedzielę o 7.30; Koronka w piątki wieczorem, a Msza św. w ostatni piątek miesiąca o godz. 18.00.

 

  1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M. Bożej; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień.

 

  1. Zachęcamy do pobierania TOREB CHARYTATYWNYCH, które wyłożone są na ławkach pod chórem. Ich napełnienie artykułami spożywczymi lub chemicznymi będzie czynną odpowiedzią na ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Torby z artykułami można składa w kancelarii lub zakrystii do 19 grudnia.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane na tacę – ofiarodawcom mówimy  Bóg zapłać.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy tygodniki „N”; Idziemy”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci” oraz inne tytuły. „N” podejmuje dziś temat „Sprawy ostateczne” człowieka – artykuły o potrzebie modlitwy za zmarłych; o miłosierdziu P. Boga; wciąż toczy się walka o ludzkie życie – zachęta do włączenia się w akcję „Zatrzymaj aborcję”; ponadto specjalny dodatek poświęcony prawom pracownika. Tyg. „Idziemy” ukazuje skarby kościelnych muzeów; przybliża postać nowego abpa łódzkiego i inne artykuły.  

 

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Elżbieta Purgał l.72; Eugeniusz Bylewski l.87 i Stanisław Młudzik l.83.   Polecamy dusze zmarłych dobremu Bogu „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”