Komunikaty duszpasterskie - 12.11.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 12.11.2017 r.

 1. Dzisiaj II niedziela listopada; XXXII ndz. roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „R.N”. O godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 ostatnia Msza św. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wspieramy modlitwą chrześcijan cierpiących z powodu wyznawanej wiary a także ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Jutro o godz. 17.15 spotkanie z kandydatami na ministrantów; o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym spotkanie formacyjne dla młodzieży i osób dorosłych w ramach przygotowania do s. bierzmowania – zapraszamy.

 

 1. We wtorek o godz. 17.00 kolejna Katecheza dla Dorosłych; w środę wieczorem z grupą Obrońców Życia – zapraszamy do salek w Domu katechetycznym.

 

 1. W piątek – III piątek miesiąca poświęcony Miłosierdziu Bożemu, zapraszamy czcicieli B. Miłosierdzia na wieczorną Mszę św., wspólną Koronkę oraz na spotkanie w salce. Swoje spotkanie mieć będzie także w piątek Akcja katolicka. W piątek na godz. 18.30 zapraszamy także osoby tworzące i chcące powiększyć Scholę Młodzieżową.

 

 1. W przyszłą niedziela - III listopada – o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych oraz ich rodziców. Na tej Mszy św. poświęcenie książeczek.

 

 1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M. Bożej; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień oraz zgłaszać zmarłych na wypominki.

 

 1. Dziękujemy za pobranie TOREB CHARYTATYWNYCH. Ich napełnienie artykułami spożywczymi lub chemicznymi będzie czynną odpowiedzią na ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Torby z artykułami prosimy składać w kancelarii lub zakrystii do 19 listopada.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane na tacę – ofiarodawcom mówimy  Bóg zapłać.

 

 1. Rozpoczęliśmy grzanie kościoła, prosimy zatem o zamykanie drzwi wejściowych i troskę w tej kwestii. Ofiary składane w I niedziele miesiąca będą przeznaczone na koszty ogrzewania; w III niedzielę miesiąca na trwające prace remontowe na wieży kościoła.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy tygodniki „N”; Idziemy”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci” oraz inne tytuły. W dzisiejszym numerze „N” artykuły i zdjęcia z ingresu ks. abpa Grzegorza Rysia do łódzkiej archikatedry; artykuły o drodze Polski do Niepodległości, o trudnej rzeczywistości chrześcijan prześladowanych za wyznawana wiarę, o głośnej sprawie pomnika JPII we Francji i inne. W tyg. „Idziemy” rozmowa z ks. abpem Rysiem i relacja z ingresu; artykuł o krokach ku wolności i liczne inne artykuły.  

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Leszek Janik l.67; Tomasz Antczak l.77 i Bożenna Piestrzyńska l.73.   Polecamy dusze zmarłych dobremu Bogu „Wieczny odpoczynek…”