Komunikaty duszpasterskie - 19.11.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.11.2017 r.

 1. Dzisiaj III niedziela listopada; XXXIII ndz. roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „Ż.R”. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych oraz ich rodziców i poświęcenie książeczek. O 18.30 nabożeństwo różańcowe w int. ubogich w naszej parafii; o 19.00 ostatnia Msza św. 

 

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako I Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z pragnieniem Papieża Franciszka starajmy się zauważyć w swoim sąsiedztwie takie osoby czy rodziny, okazać im w wymiarze chrześcijańskim i ludzkim nasze wsparcie i pomoc. Będzie to piękne świadectwo autentycznego realizowania Ewangelii w naszym środowisku. Pragniemy podziękować za przynoszone Torby Charytatywne z artykułami spożywczymi i chemicznymi. Na zwrot pobranych „Toreb…” oczekujemy jeszcze jutro przez cały dzień – można je składać w zakrystii lub kancelarii. Natomiast we wtorek od godz. 17.00 w Sali „Caritas Parafialnej” w Domu Katechetycznym ofiarowane artykuły będą wydawane. Jeśli wiemy, że są obok nas osoby, które nie mogą same się zgłosić można pobrać dla nich przygotowane artykuły przedstawiając przy wydaniu paczki ich dokument tożsamości.   

 

 1. W piątek – ostatni piątek miesiąca – zapraszamy wieczorem na Mszę św. i Koronkę za zmarłych w tym miesiącu oraz zgłoszonych na wypominki. Dar modlitwy i Komunii św. niech będzie formą pamięci o zmarłych i wsparciem dusz oczyszczających się w czyśćcu.

 

 1. W przyszłą niedzielę ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu P. Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.​ W przyszłą niedzielę także, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata na Mszy św. o godz. 11.00, 4 kandydatów zostanie włączonych do grona ministrantów naszej parafii, a także grupa dzieci zasili szeregi Eucharystycznego Ruchu Młodych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej uroczystości, a szczególnie rodziny tych dzieci.​

 

 1. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki m.in. chórów i zespołów śpiewaczych. Nasz chór parafialny obchodzi jubileusz 120 lecia istnienia. Z tej racji w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 ks. bp Adam Lepa będzie sprawował dziękczynną Mszę św. w intencji chóru oraz polecał zmarłych chórzystów. Zapraszamy na tą uroczystość a także nowe osoby, chcące wesprzeć swoimi głosami istniejący chór.

 

 1. Zapraszamy w środy wieczorem na Nowennę do M. Bożej; w piątki wieczorem na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc kwiecień oraz zgłaszać zmarłych na wypominki.

 

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tzw. tacę gospodarczą, na prowadzone prace przy wieży kościoła  – ofiarodawcom mówimy  Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary w ubiegłą niedzielę na rzecz chrześcijan prześladowanych – 755 zł, przekazane one zostały do kasy Kurii.

 

 1. Prosimy o zamykanie drzwi wejściowych ze względu na ogrzewanie kościoła. Ofiary składane w I niedziele miesiąca będą przeznaczone na koszty ogrzewania k-ła.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy tygodniki „N”; Idziemy”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci” oraz inne tytuły. Dzisiejsza „N” i tyg. „Idziemy” dużo miejsca poświęcają tematyce ubóstwa i pomocy ludziom bezdomnym; ponadto rozmowa z ks. abpem Rysiem o Kongresie Nowej Ewangelizacji i przygotowaniu młodzieży do s. bierzmowania; specjalny dodatek dla młodych inne artykuły.

 

 1. Akcja Katolicka organizuje 2 grudnia wyjazd do Torunia. Bliższe informacje i zapisy u p. Pogorzelskiego /przy prasie katolickiej/.  

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Bożenna Piestrzyńska l.73; Teresa Cianowska l.79; Marianna Pala l.86; Janina Rudnicka l.93; Halina Kasprzycka l.77; Helena Różycka l.84 i Barbara Kołodziejska l.73.   Polecamy dusze zmarłych dobremu Bogu „Wieczny odpoczynek…”