Komunikaty duszpasterskie - 17.12.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 17.12.2017 r.

 1. Dziś III Niedziela Adwentu; III niedziela grudnia. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Ż.R.; o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie medalików i łańcuszków a po Mszy św. w kościele będzie zebranie z rodzicami tych dzieci. O 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św. Wychodząc z kościoła możemy do puszki złożyć ofiarę na Fundusz Obrony Życia.

 1. W duchowym przygotowaniu się na Święta pomagają nam REKOLEKCJE ADWENTOWE. Zachęcamy wszystkich do udziału w Roratach, w Rekolekcjach i przystąpienie do s. pokuty i pojednania. Spowiedź na Mszach świętych.

 1. Nauki rekolekcyjne dziś na Mszach św. Jutro i we wtorek spotkania rekolekcyjne z nauką o godz. 7.00 /na Roratach/; o 9.30 i 18.00 /młodzież do s. bierzmowania/. We wtorek także na Roratach dla dzieci o 17.00. Ostatniego dnia Rekolekcji czyli we wtorek składane ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła w par. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, gdzie proboszczem jest ks. Rekolekcjonista.

 1. Przypominamy, iż Wigilia dla samotnych osób naszej parafii będzie 22 grudnia /piątek/ o godz.16.00 – prosimy osoby, które planują w tej wigilii uczestniczyć o zapisywanie się na listę w kancelarii do środy. Ofiary składane na Roratach są przeznaczone na przygotowanie tej Wigilii; a do kosza przy bocznym ołtarzu możemy składać potrzebne artykuły spożywcze.

 1. Trwa roznoszenie poświęconych opłatków wigilijnych. Dziękujemy osobom z grup parafialnych oraz starszym ministrantom za włączenie się w tą akcję. Dziękujemy także za składane ofiary za ich nabycie, które są przeznaczone na trwające prace przy wieży kościoła. Poświęcone opłatki są także do nabycia w zakrystii i kancelarii.

 1. Zachęcamy do nabywania ostatnich już świec wigilijnych w ramach akcji Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz poświęconych opłatków. Zarówno świece jak i opłatki do nabycia przy prasie katolickiej, w kancelarii lub zakrystii.

 1. Niedziela za tydzień to już dzień Wigilii. Prosimy o uszanowanie chrześcijańskiej tradycji co do potraw, nie podajemy na stół wigilijny alkoholu. W Wigilię Msze św. w ciągu dnia bez zmian, natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej; Pasterka o godz. 22.00.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc maj oraz zgłaszać jeszcze zmarłych na wypominki.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę remontową – Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie w kwocie – 674 zł.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy tygodniki „N”; Idziemy”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci”, „Miłujcie się” oraz inne tytuły. W dzisiejszym numerze „N” m.in. o tajemnicy i bogactwie Jasnej Góry; o sytuacji Kościoła Katolickiego na Cyprze; o rozpoczętej drodze na ołtarze krakowskiej pielęgniarki i działaczki charytatywnej Hanny Chrzanowskiej; wspomnienie męczenników w sutannach; refleksje na Adwent; bieżące wydarzenia z naszej archidiecezji. Tygodnik „I” podsumowuje pasterzowanie ks. abpa Hosera i przedstawia jego następcę; informuje o nowym bursztynowym ołtarzu w kościele w Gdańsku i inne artykuły. W „N” gratis odblaskowe serduszka zwiększające widoczność po zmroku.

 1. Dziękujemy paniom i panom, którzy w piątek wieczorem sprzątali kościół na święta – Bóg zapłać. W dalszym ciągu szukamy osoby, która by na czas choroby p. kościelnego podjęła się obowiązków zakrystianina.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugenia Świątek l.87; Kazimiera Łęcka l.; Jerzy Rudkowski l.74; Mariusz Wieczorek l.43 i Grabiszewska Gabriela l.90. Polecamy zmarłych dobremu Bogu „Wieczny odpoczynek…”