Komunikaty duszpasterskie - 24.12.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.12.2017 r.

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu a zarazem WIGILIA. Msze św. w ciągu dnia bez zmian, natomiast nie będzie Mszy św. wieczornej. Pasterka o godz. 22.00.

  1. Starajmy się zachować chrześcijański wymiar dzisiejszego dnia w naszych rodzinach. Zgodnie z tradycją zachowajmy post i pamiętajmy o naszych bliskich przesyłając życzenia w różnej formie. Gromadząc się wieczorem przy wigilijnym rozpocznijmy Wigilię fragmentem Ewangelii, dzieląc się poświęconym opłatkiem symbolizującym narodzonego Pana Jezusa składajmy sobie życzenia i cieszmy się ze spotkania. Szanując wyjątkowość spotkania NIE podawajmy na stół alkoholu. Uwieńczeniem tego wieczoru niech będzie śpiew kolęd i udział w Pasterce. /godz. 22.00/

  1. Zarówno jutro jak i II święto Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy naszym żłóbku – będą wiersze o tematyce Bożego Narodzenia i wspólny śpiew kolęd.

  1. W piątek – ostatni piątek m-ca grudnia; wieczorem modlić się będziemy za zmarłych w tym m-cu, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu – zapraszamy. /wspólna Koronka/

  1. Dziękujemy raz jeszcze osobom roznoszącym poświęcone opłatki i za wszelkie ofiary składane przy ich nabywaniu – Bóg zapłać. Gdyby ktoś jeszcze nie miał opłatka jest do nabycia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.

  1. Dziękujemy młodzieży, paniom i panom, którzy poświęcili swój czas na świąteczne przygotowanie kościoła – Bóg zapłać.

  1. 13 stycznia o godz. 18.00 w Atlas Arenie odbędzie się koncert „Betlejem w Łodzi”. Udział w nim wezmą znani artyści polskich scen. Zachęcamy do zainteresowania się tym koncertem. Wszelkie informacje na plakatach, na stronie internetowej lub u księży.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy świąteczne numery tyg. „N”; Idziemy”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci” oraz inne tytuły. W dzisiejszym numerze „N” tematem jest Boże Narodzenie – liczne artykuły przybliżające nam tą prawdę, jako dodatek płyta „Arki Noego” z kolędami. Cena dzisiejszej „N” wynosi 10 zł. Tyg. „I” jest numerem podwójnym, oprócz licznych artykułów z życia Kościoła i dotyczących spraw społecznych znajdziemy też kalendarz na Nowy Rok – cena „I” – 5 zł.

  1. Prace remontowe wieży dobiegają szczęśliwie końca. Pozostały jeszcze do wykonania drobne prace wykończeniowe, które – jeśli pogoda pozwoli – będą kontynuowane po świętach. Na początku nowego roku zostanie rozebrane rusztowanie. Całkowity koszt remontu wieży wynosi ponad 300 tys. zł. Pokrywamy te koszty z środków własnych czyli parafialnych. Na dzień dzisiejszy zostało wypłacone wykonawcy 230 tys. zł. Do zapłaty pozostaje więc jeszcze ok. 100 tys. zł. Ofiary tegorocznej kolędy będą przeznaczone na uregulowanie należności za te prace. Dziękujemy za wszelkie dotychczasowe ofiary składane w różnej formie – na tacę i ofiary indywidualne - ofiarodawcom mówimy z serca Bóg zapłać. Prosimy o wsparcie naszych starań, by wygląd zewnętrzny kościoła nawiązywał do nazwy „białego kościoła”, która w świadomości wielu łodzian istnieje po dzień dzisiejszy.