Komunikaty duszpasterskie - Boże Narodzenie


Komunikaty duszpasterskie - Boże Narodzenie

  1. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 wspólne kolędowanie przy żłóbku; o 19.00 Msza św. – zapraszamy.

  1. Także jutro – w II święto – Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństwa wieczornego.

  1. W niedzielę zakończymy rok 2017. Wyjątkowo wieczorna Msza św. będzie o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

  1. Od czwartku planujemy rozpocząć tradycyjną kolędę. Prosimy zatem o przygotowanie kropidła i wody święconej, mogą być na stole zapalone świece, krzyż, Pismo święte. Dzieci szkolne niechaj przygotują zeszyty od katechezy. Dobrze byłoby, aby domownicy uczestniczyli w kolędzie i wspólnie się modlili, wypraszając dla siebie i całej rodziny błogosławieństwo Boże na Nowy Rok. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na uregulowanie należności za remont wieży. Prace te finansujemy z środków własnych czyli parafialnych. Na dzień dzisiejszy wypłacona została wykonawcy kwota 230 tys. zł. Do uregulowania mamy ok. 100 tys. zł. Prosimy zatem o wsparcie podjętych prac. Przez okres kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 min. przed Mszą św. i nie będzie spotkań z grupami parafialnymi. Porządek kolędy na najbliższe dni jest następujący:

Czwartek – 28 grudnia od godz. 16.00:

jeden ksiądz ul. Niemcewicza 10-12 i 14;

drugi ksiądz ul. Niemcewicza 13-15;17 i

Niemcewicza18/Lokatorska 5 /rogowy/

trzeci ksiądz ul. Niemcewicza 24

Piątek – 29 grudnia od godz. 16.00:

jeden ksiądz ul. Lokatorska 4 i 6;

drugi ksiądz ul. Lokatorska 17;

trzeci ksiądz ul. Lokatorska 3; 7; 11A; 13A; i 15

Sobota – 30 grudnia:

jeden ksiądz od godz. 9.30 ul. Lokatorska domki obie strony

drugi ksiądz od godz. 11.00 ul. Tuszyńska /od Paderewskiego do Łącznej i ul. Sejmowa

Informacje o kolędzie są w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych.

  1. W tych dniach składamy sobie świąteczne życzenia. Przybyłym gościom i wszystkim parafianom życzyły głębokiego przeżywania tajemnicy miłości Boga do człowieka; rozradowania się obecnością Boga na ziemi i w naszych sercach; umocnienia w trudach i doświadczeniach codziennych dni. Życzymy spokojnych, rodzinnych, błogosławionych Świąt, miłych spotkań przy świątecznym stole. Niech Narodzony Jezus – Boży Syn napełnia wszystkich swoim pokojem i obficie błogosławi.