Komunikaty duszpasterskie - 31.12.2017 r.


Komunikaty duszpasterskie - 31.12.2017 r.

  1. Dziś w liturgii Kościoła Niedziela św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa; zarazem ostatni dzień roku 2017. Msze św. w ciągu dnia jak w każdą niedzielę, natomiast wieczorem wyjątkowo o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najśw. Sakramentem.

  1. Jutro 1 stycznia – Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; wieczorem o godz. 19.00. Przypominamy, iż chrześcijanin tego dnia ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.

  1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17.00 spotkanie w Domu Katechetycznym z grupą Dobrego Pasterza, po wieczornej Mszy św. krótka adoracja i modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W I piątek spowiedź rano na Mszach św. a wieczorem od godz. 17.30, po Mszy św. o godz. 8 i 18.00 nabożeństwa wynagradzające do Serca P. Jezusa. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi głównie na rannych Mszach św., gdyż wieczorem księża będą na kolędzie. W czasie kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 minut przed Mszą św.

  1. W sobotę – 6 stycznia – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Na Mszy św. o godz. 12.30 śpiewać będzie kolędy młodzież Duszpasterstwa Akademickiego „5” działającego przy łódzkiej archikatedrze a po Mszy św. będzie pół godzinne kolędowanie przy żłóbku. Zapraszamy. Uroczystość Trzech Króli to Światowy Dzień Modlitw w intencji Misji, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje.

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych. Prosimy zatem, aby poszczególne grupy zorganizowały ciasta czy inne słodycze i przygotowały świąteczne spotkanie opłatkowe.

  1. Od wtorku można w kancelarii rezerwować intencje mszalne na miesiąc czerwiec.

  1. 13 stycznia o godz. 18.00 w Atlas Arenie odbędzie się koncert „Betlejem w Łodzi”. Udział w nim wezmą znani artyści polskich scen. Zachęcamy do zainteresowania się tym koncertem. Wszelkie informacje na plakatach, na stronie internetowej lub u księży.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – polecamy noworoczny numer tyg. „N”; Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci” oraz inne tytuły. W dzisiejszym numerze „N” tematem jest

  1. Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom za przyjmowanie nas w tych ostatnich dniach i za złożone ofiary Bóg zapłać. Kolęda to okazja do spotkania się z rodzinami, do rozmowy a przede wszystkim do wspólnej modlitwy. Prosimy o przygotowanie wody święconej i kropidła, jeśli to możliwe o obecność podczas kolędy całej rodziny. W tym tygodniu będzie nam pomagał O. Jacek - Salezjanin z Lutomierska. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków i kamienic.

  2. Pomódlmy się za zmarłych, którzy w ostatnich dniach odeszli do wieczności: śp. Lesława Adamska l.80 i Dariusz Piłecki l55.