Komunikaty duszpasterskie - 14.01.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 14.01.2018 r.

  1. Dzisiaj II niedziela miesiąca stycznia i zarazem II ndz. zwykła w liturgii Kościoła, która w Kościele przeżywana jest jako Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. O godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościele M.B. Bolesnej na Teofilowie o godz. 15.00 Msza św. Rodziny Radia Maryja i spotkanie opłatkowe.

  1. Od czwartku rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy tą intencje naszym modlitwom.

  1. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. W przyszłą niedzielę /III miesiąca/ od godz. 12.00 nasz chór parafialny „DZWON” będzie śpiewał kolędy i pastorałki; o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na uregulowanie należności za wykonane prace na wieży kościoła.

  1. Zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy w środy oraz na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątki wieczorem.

  1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc czerwiec.

  1. 28 stycznia /niedziela/ na Mszy św. o godz. 12.30 liturgię ubogaci śpiew kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego a po Mszy św. koncert kolęd tego zespołu – już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły.

  1. Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom za przyjmowanie nas w tych ostatnich dniach i za złożone ofiary Bóg zapłać. Prosimy o przygotowanie wody święconej i kropidła, jeśli to możliwe o obecność podczas kolędy całej rodziny. W tym tygodniu będzie nam pomagał O. Jacek - Salezjanin z Lutomierska oraz ks. Karol, kapłan pracujący na Ukrainie. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków i kamienic. kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 minut przed Mszą św.

​​

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antonina Gryz l.91; Genowefa Sobiecka l.90; Genowefa Owczarek l.72; Anna Owczarek l. 49; Stanisława Kempa l.87 i ks. Grzegorz Kruszewski l.72. Wieczny odpoczynek …