Komunikaty duszpasterskie - 21.01.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.01.2018 r.

  1. Dzisiaj III niedziela miesiąca stycznia i zarazem III ndz. zwykła w liturgii Kościoła. O godz. 12.00 nasz chór parafialny „DZWON” będzie śpiewał kolędy i pastorałki; o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. Trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecamy tę intencję naszym modlitwom.

  1. W piątek ostatni piątek miesiąca – zapraszamy na wieczorną Mszę św. za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach i Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. W przyszłą niedzielę będziemy pościć w naszej parafii zespół góralski, który na Mszy św. o godz. 12.30 będzie śpiewał kolędy, a po Mszy św. koncert kolęd tego zespołu – serdecznie zapraszamy.

  1. Zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy w środy oraz na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątki wieczorem.

  1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc czerwiec. Za zmarłego ks. Grzegorza Kruszewskiego będą odprawione w naszej parafii Msze św.: jedna 25 stycznia o godz. 7.00 /od księży pracujących w parafii/; druga 26 stycznia o godz. 7.00 – /od naszych parafian​ uczestniczących w pogrzebie/.

​​

  1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i te dzisiejsze składane na tacę, przeznaczone one są na uregulowanie należności za wykonane prace na wieży kościoła. Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. Znajdziemy artykuły m.in. o 1 rocznicy tragicznej śmierci krakowskiej wolontariuszki Helenki Kmieć; liczne artykuły nawiązujące do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości; relacje z papieskiej pielgrzymki do Chile i Peru, inne bieżące informacje z życia Kościoła i archidiecezji.

  1. Trwa coroczna wizyta duszpasterska w rodzinach tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom za przyjmowanie nas w tych ostatnich dniach i za złożone ofiary Bóg zapłać. Także w tym tygodniu będzie nam pomagał O. Jacek - Salezjanin z Lutomierska oraz ks. Karol, kapłan pracujący na Ukrainie. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków i kamienic. Podczas kolędy spowiedź wieczorem będzie 15 minut przed Mszą św.

​​

​W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Paweł Wojcieszek l.51; Jan Kamiński l.70; Henryk Pietrzak l.85; Irena Kowalewska l.65; Barbara Leśniewska; Teresa Lewkowicz l.70 i Urszula Kowalczyk l.66. Wieczny odpoczynek …