Komunikaty duszpasterskie - 28.01.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.01.2018 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela m-ca stycznia; na Mszy św. o godz. 12.30 zespół góralski będzie śpiewał kolędy, po Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu tegoż zespołu - zapraszamy; o godz. 18.30 nabożeństwo do Mił. Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W I czwartek o godz. 17.00 spotkanie grupy Dobrego Pasterza obejmującej modlitwą kapłanów oraz nowe powołania kapłańskie i zakonne, po wieczornej Mszy św. modlitwy do Przemienionego Jezusa i krótka adoracja. W I piątek nabożeństwa wynagradzające Sercu P. Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, spowiedź rano na Mszach św., po południu od godz. 17.30; do chorych księża udadzą się od godz. 9.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

  1. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i 18.00 - na Mszach św. poświęcenie gromnic. Jest to dzień szczególnej modlitwy za osoby życia konsekrowanego, na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne. Po wieczornej Mszy św. będziemy rozbierać choinki i żłóbek – prosimy młodzież do bierzmowania i dorosłych o pomoc w tych pracach.

  1. W przyszłą niedzielę ks. Karol pomagający nam w kolędzie a na co dzień pracujący na Ukrainie i budujący kościół w swojej parafii przedstawi nam na Mszach św. jak wygląda religijność i praca duszpasterstwa w tym kraju. Będziemy też mogli złożyć swoje ofiary do puszki wspierając prowadzone przez księdza Karola działania duszpastersko-gospodarcze.

  1. W kancelarii od czwartku można rezerwować intencje mszalne na miesiąc lipiec. Są też wolne intencje we wcześniejszych miesiącach.

  1. W czerwcu – w dniach 15, 16 i 17 czerwca /piątek, sobota i niedziela/ chcemy zorganizować parafialną pielgrzymkę autokarową do Gidel, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Krakowa. Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł. W tej cenie jest przejazd autokarem, ubezpieczenie, 2 noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych z łazienkami, 2 śniadania, dwie ciepłe obiadokolacje i przewodnik. Zachęcamy do wyjazdu i prosimy o przekazywanie tej informacji wśród swoich znajomych. Zapisy w kancelarii od jutra, przy zapisie wpłata zaliczki 100 zł, pozostała kwota do końca maja.

  1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane na tacę Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. Znajdziemy artykuły m.in. podsumowujące pielgrzymkę Papieża do Chile i Peru; relacje z objęcia diecezji warszawsko-praskiej przez nowego biskupa i inne bieżące informacje z życia Kościoła.

  1. Za naszym pośrednictwem Szpital Medical Magnus w Łodzi informuje, iż jest możliwość przeprowadzenia zabiegów operacyjnych endoprotezy kolana lub biodra na NFZ. Wymaganie jest skierowanie lekarza na taki zabieg. Bliższe informacje na ten temat wywieszone są w gablocie w kruchcie kościoła lub w kancelarii.

  1. Dobiega końca tegoroczna kolęda. Dziękujemy rodzinom za przyjmowanie nas w tych ostatnich dniach i za złożone ofiary Bóg zapłać. Prosimy o pobieranie w zakrystii kart informujących o kolędzie i umieszczenie ich na klatkach schodowych odwiedzanych bloków i kamienic.

​​W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Teresa Tadeusiak l.71 i Tadeusz Walczak l.80. Wieczny odpoczynek …