Komunikaty duszpasterskie - 18.02.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.02.2018 r.

 1. Dzisiaj III niedziela m-ca lutego, I Wielkiego Postu. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych poświęcenie świec; o 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. W naszej parafii trwa 40-godzinne nabożeństwo – wyjątkowy czas adoracji Najśw. Sakramentu. Dziś wystawienie po sumie o 12.30; o 15.00 wspólna Koronka. Zakończenie adoracji Gorzkimi Żalami o 18.15 – zapraszamy.

 1. Wspólnota Ruchu Światło – Życie Oaza Domowego Kościoła i ks. Bogumił zapraszają małżeństwa i rodziny spotkane podczas „kolędy” na pierwsze informacyjne spotkanie dotyczące nowego kręgu w naszej parafii. Spotkanie planowane jest na 18 lutego /niedziela/ na godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

 1. W środę nasza parafia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Mszę św. o godz. 18.00 będzie sprawował ks. bp Marek Marczak; na zakończenie Mszy św. Koronka i możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary zbierane na Mszy św. będą przeznaczone na wsparcie najuboższych rodzin. Wyjątkowo Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie się o 17.45.

 1. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie z grupą O. Pio.

 1. W piątek ostatni piątek miesiąca, wieczorna Msza św. za zmarłych w tym m-cu i polecanych w wypominkach.

 1. Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej przeżywają jubileusz 125-lecia swojej obecności w Łodzi. Z tej racji w sobotę /24 lutego/ w naszym kościele będzie piękna uroczystość jubileuszowa. O godz. 9.00 prelekcja o istnieniu i działalności sióstr; a o godz. 9.30 dziękczynna Msza św. której będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Zarówno siostry jak i my zapraszamy wychowanków sióstr, ministrantów i wszystkich wiernych do wspólnego dziękczynienia i modlitwy o nowe powołania do tego zgromadzenia.

 1. W piątek kolejne Drogi Krzyżowe: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci /za udział specjalne wyklejanki/; o godz. 19.15 dla młodzieży i innych osób. Ofiary zbierane na Drogach Krzyżowych są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Po Drodze Krzyżowej /ok. godz. 20/ w Domu Katechetycznym spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla osób planujących w najbliższym czasie zawarcie s. małżeństwa.

 1. Na naszą parafialną pielgrzymkę autokarowej do Gidel, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Krakowa - 15, 16 i 17 czerwca /piątek, sobota i niedziela/ mamy już komplet osób. Na obecną chwilę lista jest zamknięta. W odpowiednim czasie przypomnimy o wpłacie pozostałej kwoty należności i innych informacjach.

 1. Ksiądz dziekan przekazuje wiadomość o dekanalnej pielgrzymce do Włoch na przełomie czerwca i lipca, połączonej z uczestnictwem w nadaniu Paliusza Księdzu Metropolicie Łódzkiemu. Bliższe informacje o tej pielgrzymce w gablocie w kruchcie kościoła i w kancelarii.

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tzw. tacę remontową. Dziękujemy też za ofiary składane w Środę Popielcową do puszki. Zebrana kwota 490 zł wpłacona została na konto Caritas. Bóg zapłać.

 1. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin naszej parafii. Pod chórem na ławkach są papierowe puszki na „Jałmużnę Wielkopostną”, której patronuje Caritas Łódzka.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci; „Miłujmy się” i inne tytuły. Znajdziemy artykuły o tematyce Wielkopostnej; artykuły poruszające aktualne problemy naszej Ojczyzny, Kościoła i inne. Do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Zawadzka l.84 i Paweł Zawieja l.66.

„Wieczny odpoczynek…”