Komunikaty duszpasterskie - 25.02.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.02.2018 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela m-ca lutego, II Wielkiego Postu; o godz. 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach w Polsce dziś zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy pracujących w Afryce.

  1. Od jutra w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcji Wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych. Potrwają one do środy włącznie. Jutro, we wtorek i środę na godz. 9.00 zapraszamy młodzież z kl. VI i VII; na godz. 10.15 dzieci z kl. IV i V; na godz. 11.30 dzieci najmłodsze z kl. I, II i III. Prosimy Dyrekcję szkół, nauczycieli, katechetów i rodziców o pomoc w bezpiecznym dotarciu dzieci do kościoła i po spotkaniu do szkół.

  1. W środę ostatni dzień lutego; w czwartek wejdziemy w kolejny miesiąc Marzec. W tym tygodniu zatem I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie grupy modlitewnej za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; po wieczornej Mszy św. modlitwy do św. O. Pio i krótka adoracja Najśw. Sakramentu. W I piątek nabożeństwo wynagradzające do Serca P. Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i Droga Krzyżowa; od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych; możliwość spowiedzi na wszystkich Mszach świętych. W I sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.

  1. Od czwartku w kancelarii można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc sierpień. Są wolne terminy w tym tygodniu i w najbliższych miesiącach.

  1. Zachęcamy do udziału w Dragach Krzyżowych w piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – dla dorosłych; o godz. 17.00 – dla dzieci; o 19.15 – dla młodzieży i wszystkich innych osób. Ok. godz. 20-ej kolejne spotkanie w ramach Katechezy Przedmałżeńskiej przygotowującej do s. małżeństwa. Ofiary składane na Drogach Krzyżowych przeznaczone są na zakup kwiatów i dekorację Grobu Bożego na Wielkanoc.

  1. Dziękujemy za podjęcie adoracji w ramach 40-godzinnego nabożeństwa; za udział we Mszy św. w środę w ramach Kościoła Stacyjnego oraz w sobotę w duchu dziękczynienia za obecność w naszym mieście S. Honoratek – Bóg zapłać.

  1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę - Bóg zapłać.

  1. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin naszej parafii. Pod chórem na ławkach są papierowe puszki na „Jałmużnę Wielkopostną”, której patronuje Caritas Łódzka.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci; „Miłujcie się” i inne tytuły. „Niedziela” nawiązuje w swoich artykułach o przeżywanym w Kościele Roku św. O. Pio; o Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych; przybliża tematykę misyjną oraz artykuły poruszające aktualne problemy naszej Ojczyzny, Kościoła i inne. „Idziemy” natomiast prezentuje wiele artykułów dotyczących zatroskania o młodzież.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Natalia Dróżdż l.91; Sylwester Wilk l.76; Krystyna Musiał l.89; Kazimierz Kubiak l.85; Ireneusz Łuczyński i Julian Marat

„Wieczny odpoczynek…”