Komunikaty duszpasterskie - 18.03.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.03.2018 r.

 1. Dzisiaj III niedziela m-ca marca, V Wielkiego Postu; o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców, po tej Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami, prosimy rodziców o zabranie ze sobą coś do pisania; o godz. 18.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Od dziś rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które mają przygotować nas do przeżycia największych wydarzeń zbawczych: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania P. Jezusa. Nasz udział w Rekolekcjach to danie świadectwa o naszej wierze i miłości do Pana Jezusa. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach mówić o tym ważnym wydarzeniu religijnym i zachęcać do udziału w nim. Ukoronowaniem całego Wielkiego Postu i Rekolekcji jest przystąpienie do s. pokuty i pojednania. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. i nabożeństwie. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Porządek spotkań Rekolekcyjnych jest następujący: dziś nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. oraz Gorzkich Żalach. Jutro, we wtorek i środę na Mszy św. o godz. 7.00; 9.30 i 18.00 /na tą Mszę św. zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do s. bierzmowania, ich rodziców i świadków/. Każdy dzień rekolekcyjny zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – także dziś - zapraszamy. Program Rekolekcji na każdy dzień wywieszony jest w gablotach oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

 1. Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcieliby się wyspowiadać na święta. Osoby chore i starsze będziemy odwiedzać z posługą spowiedzi i Komunii św. 23 marca /piątek od godz. 9.00/.

 1. W czwartek wieczorem Msza św. w int. grupy O. Pio i spotkanie w salce.

 1. W piątek wieczorem modlić się będziemy za zmarłych w tym miesiącu i polecanych w wypominkach. Zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w ostatnim czasie. Drogi Krzyżowe po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00; o 17.00 dla dzieci i 19.15 dla młodzieży.

 1. Najbliższa niedziela to NIEDZIELA PALMOWA, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie gałązek palmowych na każdej Mszy św.; uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 11.00. Na Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na kwiaty i przygotowanie symbolicznego grobu P. Jezusa w naszym kościele.

 1. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła, naszej Archidiecezji i ks. Infułata. Solenizant będzie sprawował Mszę św. w swojej intencji o godz. 9.30.

 1. Przy ołtarzu bocznym wystawiony jest kosz i puszka na ofiary dla świątecznego wsparcia ubogich rodzin naszej parafii. Wychodząc z kościoła możemy włączyć się w akcję Caritas nabywając paschaliki, świece – pisanki i czekoladowe baranki.

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę - Bóg zapłać.

 1. Istnieje możliwość udziału w pielgrzymce do Kowna, Wilna i Trok od 18 do 21 kwietnia br. Program i informacje na temat pielgrzymki w kancelarii lub u ks. Bogumiła.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, do nabycia tyg. „Niedziela”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” dla dzieci; i inne tytuły.

 1. Liczne komunikaty z Kurii wywieszone są w gablocie na zewnątrz kościoła.

 1. Wczoraj w katedrze po wcześniejszym przygotowaniu do grona lektorów zostali uroczyście włączeni trzej nasi ministranci: Marcin Horąziak; Antoni i Piotr Lewkowicz. Życzymy im gorliwości w służbie przy ołtarzu oraz pięknego przekazywania Słowa Bożego podczas nabożeństw.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Wojcieszek l.88; Antonina Sztuka l.88 i Jarosław Piaskowski l. 88. „Wieczny odpoczynek…”