Komunikaty duszpasterskie - WIELKANOC 1.04.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - WIELKANOC 1.04.2018 r.

 1. Dzisiaj WIELKANOC – pamiątka Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze święte w ciągu dnia jak w każdą niedzielę /8.00; 930; 11.00; 12.30 i 19.00/. O godz. 18.45 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach przygotowania do Niedzieli Miłosierdzia.

 1. Jutro II dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie zbiórka ofiar do puszek na KUL. Jutro przypada też 13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

 1. We wtorek młodzież maturalna udaje się ze swoimi opiekunami na Jasną Górę, by prosić M. Bożą o pomoc w zdaniu matury i wyborze przyszłej drogi życiowej. Prosimy rodziców tej młodzieży o zachęcenie swoich dzieci do tego wyjazdu.

 1. Od dziś do przyszłej Niedzieli trwa tzw. Oktawa Wielkanocy. Charakter oktawy znosi post piątkowy, tak więc w piątek najbliższy można spożywać pokarmy mięsne.

 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o 17.00 spotkanie grupy modlitewnej za kapłanów i o nowe powołana kapłańskie i zakonne; po wieczornej Mszy św. krótka adoracja. W I piątek na Mszach św. okazja do spowiedzi; od 9.00 księża udadzą się do chorych, nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W I sobotę nabożeństwa wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz.8.00.

 1. Każdego dnia w tym tygodniu po wieczornej Mszy św. wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przygotowujące do Niedzieli Miłosierdzia. Msza św. w intencji Caritas Parafialnej i wszystkich osób zaangażowanych w duchu Caritas w przyszłą niedzielę o godz.8.00.

 1. Dziękujemy parafianom za udział w Triduum Paschalnym; za pomoc w sprzątaniu kościoła, w przygotowaniu symbolicznego grobu P. Jezusa i ciemnicy oraz za dekorację kwiatową. Dziękujemy też za ofiary indywidualne i składane na tacę - Bóg zapłać. Prosimy w tym tygodniu o zwrot puszek z Jałmużną Wielkopostną.

 1. Od wtorku w kancelarii można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc wrzesień, Są też wolne intencje we wcześniejszych miesiącach i w najbliższych dniach.

 1. W środę o godz. 16.30 próbna spowiedź dla dzieci I-komunijnych ze Szkoły nr 190.

 1. Nasz chór parafialny organizuje pielgrzymkę – 9 czerwca – do Torunia. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, można więc się zapisać w kancelarii i uczestniczyć w pielgrzymce do nowej świątyni O. Redemptorystów. Koszt 50 zł.

 1. Zbliża się termin bierzmowania młodzieży /10 kwietnia/. Młodzież będzie miała ostatnie spotkania przygotowujące i próby liturgiczne w najbliższą środę i piątek o godz. 19.00. Prosimy o obecność.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są świąteczne numery „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; małego Gościa dla dzieci; Miłujcie się i inne.

 1. Przeżywając te świąteczne dni składamy sobie życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia Was pokojem i głęboką wiarą, daje siłę w pokonywaniu codziennych trudności i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość. Pozdrawiamy też wszystkich chorych z Waszych rodzin – siostry i bracia, życzymy sił i mocy od Boga w pokonywaniu codziennych doświadczeń. Błogosławionych, spokojnych, miłych Świąt.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Harwazińska l.79; Krzysztof Pączyński l.60; Jadwiga Urbaniak l.75; Józefa Makiewicz l.77; Katarzyna Roszewska l.47; Ryszard Koper l.64; Andrzej Krysiak l.80; Zenobia Godala l.87; Józefa Siebyła l.86 i Pawlaczyk Mirosława l.85.

„Wieczny odpoczynek…”