Komunikaty duszpasterskie - 8.04.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.04.2018 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna przeżywana w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia. Niedziela dzisiejsza jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „R.N”; o godz. 18.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i wspólna Koronka; o 19.00 ostatnia Msza św. Prosimy raz jeszcze o zwrot papierowych puszek z „Jałmużną Wielkopostną”. Dzisiaj w kościołach zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas diecezjalną.

  1. Jutro w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 8.00 możliwość złożenia przyrzeczenia do modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci. Druki duchowej adopcji wyłożone są na ławkach. Msze św. będą o 7.00; 8.00 i 18.00 – na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.

  1. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. W związku z tym ważnym wydarzeniem jutro /w poniedziałek/ od godz. 17.00 próba, spowiedź młodzieży, rodziców i świadków - prosimy wszystkich o obecność.

  1. We wtorek kolejna Katecheza Dorosłych – ze względu na bierzmowanie katecheza wyjątkowo o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym.

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej 190 wraz ze swoimi nauczycielami przedstawią program o Wielkanocy.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc wrzesień, Są też wolne intencje we wcześniejszych miesiącach i w najbliższych dniach.

  1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze na planowaną pielgrzymkę – 9 czerwca – do Torunia do nowej świątyni O. Redemptorystów. Można się zapisać w kancelarii - koszt 50 zł.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; małego Gościa dla dzieci; „Miłujcie się” i inne. Dziś w prasie katolickiej dominuje temat: Bożego Miłosierdzia – chciejmy pogłębiać swoją świadomość religijną także przez czytanie artykułów o tematyce religijnej.

  1. Kilka słów na temat planowanych dalszych prac przy kościele. Do końca kwietnia mają zostać ukończone wszystkie prace przy odnowieniu elewacji wieży kościoła. Wówczas nastąpi odbiór prac i podpisanie stosownego protokołu przez Konserwatora. Na obecną chwilę do uregulowania za prace na wieży mamy jeszcze 25 tys. zł. Zrobiony został kosztorys prac przy ścianach bocznych kościoła, który wynosi 300 tys. zł. Pod koniec ubiegłego roku ksiądz proboszcz zwrócił się z prośbą do Księdza Arcybiskupa o wsparcie planowanych prac przy kościele w bieżącym roku. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i przyznaną dotację w wysokości 40 tys. zł. W lutym złożony został wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi o dotację na dalsze prace przy kościele. Niestety, otrzymaliśmy odpowiedz negatywną, z powodu niskiego budżetu jakimi dysponuje Konserwator i pilniejszych inwestycji – Parafia nie otrzyma wsparcia w tym roku. Zostały też złożone kolejne wnioski do innych instytucji o dofinansowanie – czekamy na ich rozpatrzenie i odpowiedz. Jak łatwo zauważyć o środki finansowe z zewnątrz nie jest łatwo. Dlatego prace przy ścianach bocznych k-ła będą kontynuowane ale etapami, na miarę możliwości finansowych. Prosilibyśmy, aby ofiary składane w III niedzielę miesiąca /tak jak dotychczas/ były przeznaczone w całości na prowadzone prace. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary, dzięki którym mogliśmy odnowić wieżę kościoła. Ufamy, że jeszcze więcej parafian zrozumie swoją odpowiedzialność za budynek kościoła i włączy się na miarę możliwości finansowych, by można byłoby prowadzić dalsze prace. Dziękujemy za zrozumienie naszej prośby.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Kuberski l.89; Danuta Borowska l.80; Bolesław Mużdżak l.94; Józef Michalski l.79; Krzysztof Szymański l.51 i Rafał Jaworski l.62.

„Wiecznyodpoczynek…”

Na każdej Mszy św.: AKT ZAWIERZENIA ŚWIATA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU