Komunikaty duszpasterskie - 15.04.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.04.2018 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna, przeżywana w Kościele jako Niedziela Biblijna i III niedziela kwietnia. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą „Ż.R.”; o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci I-komunijnych i rodziców; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św.

  1. We wtorek o godz. 16.30 Katecheza Dorosłych.

  1. W piątek wieczorem Msza św. do Bożego Miłosierdzia, wspólna Koronka; po nabożeństwie spotkanie z Akcją Katolicką.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc wrzesień, Są też wolne intencje we wcześniejszych miesiącach i w tym tygodniu. /także dziś o godz. 17.00/

  1. W ostatnich dniach zbierane były ofiary do puszek: w niedzielę na działalność Caritas diecezjalnej zebrana została kwota – 760 zł; w poniedziałek na Fundusz Obrony Życia – 151 zł 87 gr. Ofiary zostały przekazane do kasy obu instytucji. Bóg zapłać ofiarodawcom.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gość Niedzielny”; małego Gościa dla dzieci; i inne. Tematem głównym dzisiejszego numeru „N” jest osoba Papieża Benedykta XVI, obchodzącego 91 urodziny; znajdziemy także rozmowę z naszym ks. abpem na temat trwającego Synodu i spotkania z młodymi w Atlas Arenie. Tygodnik „Idziemy” komentuje nową adhortację Papieża Franciszka o powołaniu do świętości. Wychodząc z kościoła na ławkach pod chórem w koszyczkach są przygotowane karteczki na których widnieje określony fragment Pisma świętego – z Listu św. Pawła do Rzymian i z Księgi Przysłów. Prosimy, aby w domach dziś z udziałem całej rodziny z racji Niedzieli Biblijnej odczytać głośno polecany fragment, starać się rozważyć słowa Biblii tym samym włączając się w akcję Narodowego Dnia Czytania Biblii.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Kowalczyk l.85 i Maria Leśniewska l.66

„Wieczny odpoczynek…”