Komunikaty duszpasterskie - 29.04.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.04.2018 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna – ostatnia niedziela kwietnia; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 Msza św. Zgodnie z zarządzeniem ks. arcybiskupa Grzegorza Rysia dziś w kościołach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanej rodziny w wyniku wybuchu gazu z Tuszyn Lesie. Ofiary możemy złożyć do puszki wychodząc z kościoła.

 1. Jutro ostatni dzień kwietnia; we wtorek rozpoczniemy miesiąc maj. Miesiąc ten przeżywamy jako czas modlitwy do Matki Bożej. W dni powszednie nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św. – zapraszamy do włączenia się w te nabożeństwa.

 1. 1 dzień maja to wspomnienie św. Józefa Robotnika, patrona ludzi pracy. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00.

 1. W środę wieczorem po majowym nabożeństwie spotkanie z grupą modlitewną Obrońców Życia.

 1. W czwartek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Dzień wolny od pracy, mamy obowiązek tego dnia uczestniczyć w Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę; o godz. 18.30 nabożeństwo majowe; o 19.00 ostatnia Msza św. Jest to zarazem I czwartek miesiąca.

 1. W I czwartek nie będzie spotkania z grupą Dobrego Pasterza. Natomiast ks. Infułat zaprasza zarówno osoby z tej grupy, z grupy Katechezy Dorosłych i innych grup oraz wszystkich chętnych 8 maja /wtorek/ na godz. 16.30 na film o tematyce ekumenicznej /o powstaniu protestantyzmu/.

 1. We wtorek /1 maja/ jak i czwartek /3 maja/ Kancelaria Parafialna będzie NIECZYNNA.

 1. I piątek i I sobota miesiąca – dni wynagrodzenia Najświętszemu Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Okazja do spowiedzi na mszach św.; do chorych księża udadzą się w I piątek od godz. 9.00.

 1. Od środy w kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc październik. Są też wolne intencje w tym tygodniu i w najbliższych tygodniach.

 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Torunia /9 czerwca/ oraz na 3 –dniową pielgrzymkę do Wadowic, Krakowa i Zakopanego /15-16-17 czerwca/ prosimy o wpłatę należności za te wyjazdy w kancelarii.

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne przeznaczone na dalsze prace przy odnowieniu elewacji kościoła i składane na tacę – Bóg zapłać.

 1. Narodowe Centrum Kultury zaprasza na Piknik Patriotyczno-Wojskowy z okazji obchodów Dnia Flagi Narodowej i Dnia Polonii i Polaków za Granicą – 2 maja, od godz. 10 do 17 do Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego przy ul. 6 sierpnia 92. W programie m.in. defilada wojskowa; pokaz sprzętu; występ zespołu LOMBARD i inne atrakcje.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”; małego Gościa dla dzieci; i inne. Tematem głównym „N” jest „Maryjny Maj”- artykuły nawiązujące do roli Maryi w naszej narodowej historii; ciekawe rozmowy i bieżące informacje z życia Kościoła. Tygodnik „Idziemy” jest w podwójnym numerze; a do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Lelonkiewicz l.82 i Daniela Musiał l.79.

„Wieczny odpoczynek…”