Komunikaty duszpasterskie - 13.05.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 13.05.2018 r.

 1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna przeżywana w Kościele jako pamiątka Wniebowstąpienia P. Jezusa; druga niedziela maja.

 1. Dzisiaj rozpoczynają się tzw. Nabożeństwa Fatimskie. Procesja różańcowa z figurą matki Bożej o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe; o 19.00 Msza św.

 1. Jutro święto św. Macieja, apostoła; w środę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 1. W piątek III piątek miesiąca – zapraszamy wieczorem czcicieli Miłosierdzia Bożego; podczas majowego nabożeństwa także Koronka. Po nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

 1. W sobotę o g. 9.30 rozpocznie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dzieci, które w niedzielę przystąpią do I Komunii św. i I spowiedź. Zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystali też rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, chrzestni i bliscy dzieci i razem z nimi przeżywali to ważne wydarzenie religijne w rodzinie. Natomiast o godz. 17.00 będzie nabożeństwo majowe i poświęcenie odnowionej kapliczki na tzw. Starej Dąbrowie. Zachęcamy mieszkańców tej okolicy na to nabożeństwo.

 1. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii św. dla dzieci ze Sz.P. nr 190. Prosimy, aby osoby niezainteresowane wprost tą uroczystością uczestniczyły we Mszy św. o innej godzinie i udostępniły kościół o godz. 11.00 dla dzieci i zaproszonych gości.

 1. W tym tygodniu będą w kościele kolejne próby I-kom. dla dzieci ze Szkoły „190”: jutro i w czwartek o godz. 16.30; natomiast we wtorek i środę o 16.30 dla Szkoły „38” i „194”.

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego. Stosowne modlitwy każdego dnia będziemy polecać w ramach nabożeństwa majowego. A Uroczystość Zesłania Ducha świętego w przyszłą niedzielę.

 1. Przypominamy, iż nabożeństwa majowe są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. - dzisiaj wyjątkowo o 18.00 połączone z procesją fatimską – zapraszamy.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc październik. Są też wolne intencje w tym tygodniu i w najbliższych tygodniach.

 1. Zakończone zostały prace przy odnowieniu elewacji wieży kościoła. Uregulowana została ostatnia rata należności za te prace w kwocie 40 tys. zł. Dalsze prace przy odnowieniu elewacji ściany bocznej rozpoczną się w czerwcu. Czekamy na rozpatrzenie kolejnych wniosków o dotacje na te prace. Ofiary składane w przyszłą niedzielę – III miesiąca będą przeznaczone na poczet tych prac. Za wszystkie ofiary indywidualne i składane na tacę – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”; Małego Gościa dla dzieci; „List do Pani” i inne. Znajdziemy dziś artykuły nawiązujące do kolejnej rocznicy zamachu na JPII; sylwetki wielkich świętych: O. Pio, św. Maksymiliana, św. Andrzeja Boboli; rozmowa z kustoszem Sanktuarium M. Bożej na Krzeptówkach w Zakopanem i bieżące informacje z życia Kościoła i naszej archidiecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. zachęta do praktykowania pierwszych sobót miesiąca i zasady z tym związane.

 1. Ks. Karol Karwowski – pomagający nam w kolędzie a pracujący na Ukrainie przysłał podziękowanie za ofiary, które zebrał w naszej parafii na budowę świątyni pw. św. Antoniego w Jużnoukraińsku. „Dziękuję … w imieniu własnym i parafian za przyjęcie, życzliwość oraz za wsparcie materialne. … Niech Pan Jezus będzie Waszą nagrodą …, a NMP Królowa Polski oręduje za Wami…”.

​​

 1. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży „Lednica 2000”, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Koszt 65 zł, w cenie przejazd autokarem, materiały lednickie i ubezpieczenie. Informacje i zapisy u ks. Kamila.