Komunikaty duszpasterskie - 27.05.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 27.05.2018 r.

 1. Dziś niedziela Trójcy Świętej; w naszej parafii o godz. 11.00 I komunia św. dzieci ze Szkoły „38” i „194”; o 18.30 majowe nabożeństwo. W kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na wakacyjne wyjazdy dzieci organizowane przez Caritas.

 1. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami i bliskimi uczestniczą w tzw. Białym Tygodniu - w wieczornej Mszy św. i majowym nabożeństwie. We wtorek udają się na Jasną Górę, by podziękować za dar I Komunii św. i powierzyć się opiece Maryi. Szczegóły wyjazdu podamy jutro podczas wieczornego spotkania.

 1. Jutro wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika i Międzynarodowy Dzień Dziecka.

 1. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/ - dzień wolny od pracy, chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć tego dnia we Mszy św. Tego dnia oddajemy publicznie cześć Chrystusowi Eucharystycznemu za Jego obecność z nami pod postaciami Chleba i Wina. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; ok. godz. 12.30 /bezpośrednio po zakończeniu procesji/ i wieczorem o 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i majowego nabożeństwa – litanię do Matki Bożej śpiewać będziemy podczas procesji. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Trasa procesji będzie taka jak w ubiegłym roku: z k-ła ul. Odyńca, do ul. Kraszewskiego; następnie ul. Naruszewicza, Kilińskiego, Odyńca i na teren przykościelny. O przygotowanie ołtarzy: I ołtarz – blok przy ul. Odyńca 30 – młodzież /odpowiedzialny ks. Krzysztof/; II ołtarz – blok ul. Kraszewskiego – Asysta, Caritas, R.N. Ż.R. /odpowiedzialny ks. Kamil/; III ołtarz – brama wjazdowa do C.S.R. od ul. Odyńca – Akcja Katolicka, Rada Parafialna, siostry i mieszkańcy C.S.R /odpowiedzialny ks. Bogumił/; IV ołtarz – na placu przykościelnym – przygotowują tradycyjnie s. Honoratki. Swoim zaangażowaniem w przygotowanie ołtarzy, dekoracją domów, bloków i trasy procesji, liczną obecnością na Mszach św., na procesji dajmy świadectwo naszej wdzięczności za dar Eucharystii i obecności Chrystusa z nami. Zapraszamy Asystę, Chór, dziewczynki do sypania kwiatków, lektorów, ministrantów, kandydatów na ministrantów spośród chłopców I-komunijnych i rocznicowych. Prosimy także panów i młodzież męską o pomoc w niesieniu chorągwi, sztandarów oraz nagłośnienia procesyjnego. O ile to możliwe prosimy właścicieli samochodów o zaparkowanie ich podczas procesji w innym miejscu. Dziewczynki będą miały próbę sypania kwiatków w środę o godz. 17.15 przy kościele.

 1. W piątek – rozpoczniemy nowy miesiąc – czerwiec, będzie to I piątek miesiąca, spowiedź na Mszach św. o godz. 7 i 8 oraz od 17.30. Nabożeństwa wynagradzające po Mszy św. o 8-ej i 18-ej. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00. W I sobotę – po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP.

 1. W sobotę o g. 9.00 będzie miała miejsce próba dzieci, które przeżywają rocznicę I Komunii św.; po próbie ok. 9.45 spowiedź tych dzieci, ich rodziców i bliskich. Msza św. dziękczynna za dar I Komunii św. dla tych dzieci w następną niedzielę – 3 czerwca o godz. 11.00.

 1. W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najśw. Sercu P. Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. – zapraszamy.

 1. W kancelarii od piątku można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc listopad. Są też wolne intencje w tym tygodniu i w najbliższych tygodniach.

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę. Dziękujemy też dzieciom ze szkoły 190 i rodzicom za ofiary na Misje w kwocie 468 zł 17 gr. Bóg zapłać.

 1. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Torunia /9 czerwca/ informujemy, iż zbiórka przy kościele o godz. 6.20; wyjazd o 6.30. Zwiedzanie nowego Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JPII o 10.30; o godz. 12.00 Msza św. z udziałem chóru parafialnego DZWON”. Po Mszy św. czas wolny, powrót w godz. popołudniowych. Zwolniły się też dwa miejsca na 8 dniową pielgrzymkę do Medżugorie pod koniec czerwca – gdyby ktoś był tym wyjazdem zainteresowany prosimy o kontakt z p. sekretarką w kancelarii. Kilka osób nie wpłaciło jeszcze należności za wyjazd na pielgrzymkę do Wadowic i Zakopanego – prosimy o wpłatę do końca maja.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępne są numery „N”; „Idziemy”; „Gościa Niedzielnego”; Małego Gościa dla dzieci i inne tytuły. Znajdziemy artykuły o Eucharystii, o Dniu Matki; poznamy historię diecezji siedleckiej z okazji jej 200-lecia istnienia, inne artykuły ubogacające w sprawach wiary, bieżące informacje z życia Kościoła i naszej archidiecezji a także sylwetki nowo wyświęconych kapłanów naszej archidiecezji. Do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Włodzimierz Pierzchalski l.66 i Władysław Najder l.90; „Wieczny odpoczynek…”