Komunikaty duszpasterskie - 3.06.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 3.06.2018 r.

 1. Dzisiaj I niedziela czerwca; na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św.; o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najśw. Sakramentu; o 19.00 Msza św. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako Święto Dziękczynienia za dar wolności. Jak słyszeliśmy w odczytanym słowie ks. kard. Nycza możemy włączyć się w wielkie dzieło narodu jakim jest Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła na kontynuowanie prac wykończeniowych.

 1. Kościół przeżywa tzw. Oktawę Bożego Ciała – 8 dni szczególnej wdzięczności za dar obecności Chrystusa w Eucharystii. Zakończenie oktawy procesją Eucharystyczną wokół kościoła w czwartek wieczorem oraz poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

 1. W środę po wieczornej Mszy św. ostatnie przed wakacjami spotkanie z grupą Obrońców Życia; w czwartek o godz. 17.00 z grupą modlitewną w int. kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa, Msze św. o godz. 7.00; 8.00 i 18.00, charakter uroczystości znosi post piątkowy. W sobotę natomiast wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 1. W sobotę nasz chór parafialny i grupa wiernych udają się na pielgrzymkę do Torunia. O godz. 6.20 zbiórka przy kościele; o 6.30 wyjazd; o 10.30 zwiedzanie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JPII, o 12.00 Msza św. z udziałem naszego chóru parafialnego „DZWON”. Powrót w godz. popołudniowych.

 1. Zbliżają się wakacje. W najbliższą niedzielę będziemy się modlić o bezpieczeństwo na drogach podczas wakacyjnego podróżowania. Na Mszach św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30 będzie poświęcenie samochodów, motocykli, motorowerów i rowerów. Serdecznie zapraszamy kierowców i wszystkich użytkowników pojazdów i dróg.

 1. Pragniemy raz jeszcze podziękować zespołom parafialnym i poszczególnym osobom za zaangażowanie i pomoc podczas Bożego Ciała. Za dekorowanie trasy procesji, budowanie i dekorację ołtarzy, dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom, katechetkom, młodzieży z ONR-u, Policji i wszystkim innym osobom. Dziękujemy dzieciom za złożone ofiary na Misje: ze szkoły „190” – 468 zł 17 gr.; ze szkoły „38” i „194” – 25 zł; rodzicom dzieci I-komunijnym za dar ołtarza – nowe obrusy na wszystkie ołtarze w naszym kościele. Dziękujemy także za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę. Bóg zapłać.

 1. W pierwszą niedzielę wakacji – 24 czerwca – planujemy zorganizować kolejny FESTYN PARAFIALNY. W programie występ kabaretu, zespołów muzycznych, gry i zabawy dla dzieci, pieczenie kiełbasek i inne atrakcje. Zespoły parafialne i osoby indywidualne prosimy już dziś o upieczenie ciast, a wszystkich zapraszamy do wspólnego biesiadowania.

 1. Apelujemy i prosimy raz jeszcze rodziców dzieci o zachęcenie do włączenia się dziewczynek do grupy scholi /p. Beatka, próba w piątek o 17.00/; chłopców do grona ministrantów /ks. Kamil, spotkanie jutro o 17.00/.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne tytuły.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc listopad. Są też wolne intencje w najbliższych dniach. W wakacje – w m-cu lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/; przed południem będzie NIECZYNNA.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisława Przywojska l.89; Jacek Kapusta l.58 i Paweł Nowak l. 66. „Wieczny odpoczynek…”