Komunikaty duszpasterskie - 10.06.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 10.06.2018 r.

 1. Dzisiaj II niedziela czerwca; X niedziela zwykła roku liturgicznego; w naszej archidiecezji przeżywana jako Święto Eucharystii upamiętniające wizytę JPII w naszym mieście /13 VI 1987 r./. O godz. 10.00 procesja z k-ła MB Zwycięskiej do archikatedry, o 11.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa łowickiego Andrzeja Dziuby. Zachęcamy do włączenia się w te uroczystości naszych parafian, asysty i innych osób.

 1. W naszej parafii dziś modlimy się za podróżujących, kierowców i użytkowników dróg, o bezpieczeństwo na drogach i podczas wakacyjnych wyjazdów. Poświęcenie pojazdów na Mszach św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00 i 12.30. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie R.N.; o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe; o 19.00 Msza św. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszechne po wieczornej Mszy św.

 1. We wtorek o godz. 17.00 Katecheza Dorosłych – ostatnia przed wakacjami.

 1. W środę13 czerwca – kolejne nabożeństwo fatimskie. Mszę św. o 18.00 będzie sprawował ks. Bartłomiej Borowski – nowo wyświęcony kapłan oraz poprowadzi procesję fatimską Będzie to tzw. Msza św. prymicyjna ze specjalnym błogosławieństwem. Ks. Bartłomiej został ochrzczony w naszej parafii; pochodzi z parafii katedralnej; ukończył Seminarium Duchowne w Łowiczu i 2 czerwca br. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Andrzeja Dziuby. Zapraszamy wszystkich na tą wyjątkową celebrację, a szczególnie prosimy o udział w procesji dzieci w strojach I-komunijnych i ich rodziców oraz o niesienie figury M. Bożej podczas procesji. Ofiary składane na tej Mszy św. będą przeznaczone do dyspozycji ks. Bartłomieja, jako nasz dar prymicyjny dla niego.

 1. W piątek rozpocznie się 3-dniowa pielgrzymka parafialna do Wadowic, Kalwarii, Zakopanego, Krakowa, Częstochowy. Zgodnie z programem zbiórka osób przy k-le o godz. 6.15; wyjazd w trasę o 6.30. Powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.

 1. Za dwa tygodnie - w pierwszą niedzielę wakacji – 24 czerwca – planujemy zorganizować kolejny FESTYN PARAFIALNY. W programie występ kabaretu, zespołów muzycznych, gry i zabawy dla dzieci, pieczenie kiełbasek i inne atrakcje. Zespoły parafialne i osoby indywidualne prosimy już dziś o upieczenie ciast, a wszystkich zapraszamy do wspólnego biesiadowania.

 1. Apelujemy i prosimy raz jeszcze rodziców dzieci o zachęcenie do włączenia się dziewczynek do grupy scholi /p. Beatka, próba w piątek o 17.00/; chłopców do grona ministrantów /ks. Kamil udziela bliższych informacji/

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne tytuły.

 1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c listopad. Są też wolne intencje w najbliższych dniach. W wakacje – w m-cu lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/; przed południem będzie NIECZYNNA. Od 24 czerwca wieczorna Msza św. w niedziele będzie o godz. 20.00.

 1. Jest prośba za naszym pośrednictwem, aby szczególnie w upalne dni wystawiać wodę dla ptaków i innych zwierząt. Pomagajmy sobie, bądźmy wrażliwi na innych i na zwierzęta.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Marian Tokarczyk l.86; Stefan Fiołek l.88; Zbigniew Wiktorski l.64; Barbara Pawlak l.90 i Bogdan Tomaszewski l.66. „Wieczny odpoczynek…”

Modlitwa do św. Michała Archanioła: Święty Michale, Archaniele! Wspomagaj nas w walce/ ….

Dziś Imieniny ks. Bogumiła – składamy życzenia i dar modlitwy ….