Komunikaty duszpasterskie - 24.06.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 24.06.2018 r.

  1. Dzisiaj IV ostatnia niedziela czerwca; XII niedziela zwykła roku liturgicznego. Od dziś zmienia się godzina wieczornej Mszy św. – przez okres wakacji /lipiec-sierpień/ będzie ona sprawowana o godz. 20.00; nabożeństwo czerwcowe o 19.30.

  1. Od godz. 16.00 dzisiaj – zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY. W programie występ kabaretu, zespołów muzycznych, gry i zabawy dla dzieci, pieczenie kiełbasek i inne atrakcje. Zespoły parafialne i osoby indywidualne prosimy o upieczenie ciast, a wszystkich zapraszamy do wspólnego biesiadowania. Młodzież i starszych ministrantów prosimy od godz. 15 o pomoc w ustawieniu ławek i krzeseł.

  1. W piątek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. rano i wieczorem, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. To także ostatni piątek miesiąca – dzień szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, którzy w ostatnich tygodniach odeszli do wieczności. Zapraszamy rodziny zmarłych i wszystkich parafian na wieczorna Mszę św., nabożeństwo czerwcowe i wspólną Koronkę do B. Miłosierdzia.

  1. Rozpoczynają się wakacje, apelujemy o bezpieczeństwo podczas letniego podróżowania i wypoczywania. Przypominamy także o obowiązkach chrześcijańskich a szczególnie o uczestniczeniu w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

  1. W wakacje – w m-cu lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/; przed południem będzie NIECZYNNA.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne tytuły. W „N” m.in. ciekawa rozmowa ze słynnym podróżnikiem Aleksandrem Dobą i wielką modlitwą za Ojczyznę w pałacu Prezydenckim. W tyg. „Idziemy” m.in. ciekawa rozmowa o roli i zadaniach ojca w rodzinie z okazji Dnia Ojca oraz życzenia.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c listopad. Są też wolne intencje w najbliższych dniach /w pon.; w środę; w piątek i sobotę/.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

  1. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 8 lipca br. Informacje i zapisy u p. Pogorzelskiego /przy gazetach/

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Pietrzak l.90 i Antoni Jędraszczyk l.86. „Wieczny odpoczynek…”