Komunikaty duszpasterskie - 1.07.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 1.07.2018 r.

  1. Dzisiaj pierwszy dzień i pierwsza niedziela nowego miesiąca – lipca. Przypominamy, iż w miesiącach lipiec i sierpień wieczorna msza św. w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 20.00. Przez okres wakacji NIE będzie spotkań z grupami parafialnymi i NIE będzie wieczornego nabożeństwa w niedziele. Kancelaria parafialna będzie czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/; przed południem będzie NIECZYNNA.

  1. We wtorek przypada święto św. Tomasza, apostoła; w tym tygodniu także I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach św.; nabożeństwa wynagradzające jak zawsze po rannej i wieczornej Mszy św. Na czas wakacji zawieszamy wizyty I-piątkowe u chorych. Gdyby ktoś miał potrzebę spowiedzi i Komunii św. prosimy zgłaszać takie osoby do kancelarii.

  1. Mimo nienajlepszej pogody w ubiegłą niedzielę odbył się Festyn Parafialny. Dziękujemy osobom, które włączyły się w jego przygotowanie i wzięły w nim udział. Dziękujemy za upieczenie pysznych ciast; grupom parafialnym /chórowi, grupie Caritas parafialnej, siostrom zakonnym i paniom katechetkom, starszym ministrantom / za pomoc i czuwanie podczas festynu – Bóg zapłać.

  1. Rozpoczęły się wakacje, apelujemy o bezpieczeństwo podczas letniego podróżowania i wypoczywania. Przypominamy także o obowiązkach chrześcijańskich a szczególnie o uczestniczeniu w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

  1. W kancelarii jutro od godz. 16.00 można będzie rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c grudzień. Są też wolne intencje w najbliższych dniach i tygodniach.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne. W „N” m.in. o Rejsie Niepodległości Daru Młodzieży; wakacyjna wycieczka do Muzeów Watykańskich; bieżące informacje z życia archidiecezji. W tyg. „Idziemy” m.in. jubileusz 1050- lecia archidiecezji poznańskiej; wycieczka po Lwowie.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

  1. Pojawiają się pytania dotyczące daty naszego odpustu parafialnego. Wyjaśniamy i informujemy, iż odpust parafialny będziemy przeżywali zgodnie z kalendarzem liturgicznym 6 sierpnia w poniedziałek. Sumę odpustowa o godz. 18.00 będzie sprawował ks. abp Grzegorz Ryś.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Kiljan l.92; Stanisław Nowakowski l.77; Renata Michalak l.66; Maria Malągiewicz l.83 i Tadeusz Wrzesiński l.87. „Wieczny odpoczynek…”