Komunikaty duszpasterskie - 8.07.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 8.07.2018 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela lipca; wieczorna msza św. dziś o godz. 20.00. Przez okres wakacji NIE będzie wieczornego nabożeństwa w niedziele. Kancelaria parafialna będzie czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/; przed południem będzie NIECZYNNA.

  1. W środę przypada święto św. Benedykta, patrona Europy, wieczorem jak zawsze nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek wieczorem Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  1. W piątek – 13 dzień lipca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na wieczorną Mszę św. i procesję różańcową wokół kościoła z figurą Matki Bożej.

  1. Apelujemy o bezpieczeństwo i rozwagę podczas letniego podróżowania i wypoczywania. Przypominamy także o obowiązkach chrześcijańskich a szczególnie o uczestniczeniu w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c grudzień i miesiące wcześniejsze.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne. W „N” m.in. relacje z Watykanu z konsystorza oraz poświęcenia i rozdania nowych paliuszy ks. arcybiskupom w tym naszemu ks. abpowi i zdjęcia z tych uroczystości; sylwetka św. Benedykta, patrona Europy; wspomnienie zmarłej aktorki Barbary Wachowicz; bieżące informacje z życia archidiecezji; przepisy kulinarne i inne artykuły. W „Idziemy” rozmowa z bpem włocławskim o kapłańskich przeprowadzkach i zmianach księży w parafiach; o przygotowaniach Litwy do pielgrzymki Papieża Franciszka; o walorach i urokach Ciechocinka i inne.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

  1. Kierowane są do nas prośby, by zwracać uwagę na odpowiedni strój w kościele – szczególnie w upalne, letnie dni oraz na właściwe zachowanie się w kościele. Także nas – kapłanów niepokoi fakt, iż w kościele jest wiele niepotrzebnych rozmów, co przeszkadza w modlitwie i skupieniu innym osobom. Szczególnie wychodząc z kościoła po skończonych nabożeństwach często daje się zauważyć i słyszeć rozmowy. Uszanujmy to szczególne miejsce – Dom Boży, a na rozmowy bez ograniczeń mamy dość miejsca na zewnątrz w sąsiedztwie kościoła. Nie wstydźmy się – jeśli zajdzie potrzeba – zwracania sobie nawzajem uwagi w tym względzie. Bardzo prosimy o refleksję w tej sprawie.

  1. W tym tygodniu rozpocznie się ustawianie rusztowań przy bocznej ścianie kościoła do kolejnego etapu prac przy elewacji zewnętrznej kościoła. We wtorek będą naprawiane dzwony – uszkodzony został mechanizm dzwonów i od dłuższego czasu czynny jest tylko jeden dzwon. Ofiary w przyszłą niedzielę – III miesiąca – będą przeznaczone na te prace.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Janusiński l.86; Tadeusz Sadowski l.855; Jakub Pachnowski l.54; Jan Król l.68; Dariusz Szulc l.51 i Mirosław Łukasik l.61. „Wieczny odpoczynek…”