Komunikaty duszpasterskie - 15.07.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 15.07.2018 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela lipca; wieczorna msza św. dziś o godz. 20.00.

  1. Przypominamy, iż przez okres wakacji NIE ma wieczornego nabożeństwa w niedziele. Kancelaria parafialna jest czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/.

  1. Jutro przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej - z Góry Karmel. Na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie szkaplerzy.

  1. Apelujemy o bezpieczeństwo i rozwagę podczas wakacyjnych podróży. Przypominamy także o obowiązkach chrześcijańskich a szczególnie o uczestniczeniu w niedzielnej i świątecznej Mszy św.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c grudzień i miesiące wcześniejsze.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy”, „List do Pani” i inne. Tematem głównym „N” jest Papiestwo – dowiemy się jakim był Papież Pius XI; rozmowa z klucznikiem Watykanu; komentarz do wydarzeń jakie miały miejsce w ostatnią niedzielę na Jasnej Górze; zaproszenie do podejmowania różnych form pielgrzymowania; w dodatku łódzkim m.in. dwa artykuły o naszej parafii: parafialnej pielgrzymce do Wadowic, Zakopanego i innych miejsc oraz artykuł „Ślady historii i wiary”; ponadto bieżące wydarzenia w naszej archidiecezji, przepisy kulinarne i inne artykuły. W „Idziemy” m.in. o tym, jak się ubrać latem wchodząc do kościoła; o zagrożeniach wolności religijnej w wielu krajach świata i inne.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę remontową – Bóg zapłać.

  1. We wtorek i środę były wymieniane mechanizmy uruchamiania dzwonów. Zaplanowane prace zostały wykonane, a dzwony będą mogły spełniać swoją funkcję. Koszt tych prac wyniósł 8.600 zł; należność została wypłacona wykonawcy. Ustawiona została część rusztowań przy bocznej ścianie k-ła /od strony ul. Odyńca/. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap prac przy odnowieniu elewacji zewnętrznej naszej świątyni.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kubiś Anna l.79; Teresa Sarnecka-Rutkowska l.81; Leszek Kiełbasiński l.82 i Henryka Zajączkowska l.87. „Wieczny odpoczynek…”