Komunikaty duszpasterskie - 29.07.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 29.07.2018 r.

 1. Dzisiaj piąta – ostatnia niedziela lipca; wieczorna Msza św. o godz. 20.00. W kościołach naszej Archidiecezji dziś zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezjalną.

 1. We wtorek – ostatni dzień lipca, w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

 1. W środę rozpoczniemy nowy miesiąc –sierpień. 1 sierpnia to kolejna - 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; w naszej Archikatedrze Msza św. o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny i poległych w powstaniu.

 1. W tym tygodniu I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi przed i podczas Mszy św.; nabożeństwa wynagradzające jak zawsze – w I piątek po Mszy św. o 8.00 i 18.00, a w I sobotę po Mszy św. o godz.8.00.

 1. Przypominamy, iż przez okres wakacji Kancelaria Parafialna jest czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/.

 1. W kancelarii od środy można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c styczeń; są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych.

 1. Zbliża się dzień naszego odpustu parafialnego /6 sierpnia/. Suma odpustowa będzie sprawowana przez ks. abpa Grzegorza Rysia o godz. 18.00 a następnie procesja wokół kościoła. Już dziś serdecznie zapraszamy zespoły parafialne i wszystkich wiernych. Stosowne modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości każdego dnia po wieczornej Mszy św. Byłoby pięknie, aby także dzieci I-komunijne uczestniczyły w tej Mszy św.: dziewczynki sypały kwiatki przed Najśw. Sakramentem podczas procesji, a chłopcy w grupie ministranckiej – prosimy o mobilizację rodziców i dzieci. W piątek po wieczornej Mszy św. planujemy sprzątanie kościoła na odpust; natomiast w sobotę po Mszach porannych dekoracja terenu wokół kościoła – prosimy panów i panie o pomoc w tych pracach.

 1. Do udziału w sumie odpustowej zostały zaproszone Asysty z łódzkich parafii, które zgodnie ze zwyczajem chcemy zaprosić na symboliczną herbatkę i kanapkę do Domu Katechetycznego. W związku z tym zwracamy się z prośbą do zespołów parafialnych – szczególnie do Asysty, R. N.; Ż. R. i Caritas o zaangażowanie się i pomoc w przygotowaniu kanapek oraz upieczenie kilku ciast dla gości.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne. Tematem głównym „N” i tyg. „Idziemy” jest kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; ponadto o niezwykłej akcji kapłanów diecezji częstochowskiej mającej na celu wyproszenie nowych powołań kapłańskich; rozmowa ze znanym piłkarzem Włodzimierzem Lubańskim; bieżące sprawy społeczne i wydarzenia w Polsce i w naszej archidiecezji.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Irena Dziuba l.90; Zofia Wójcicka l.96 i Jan Kaczmarkiewicz l.93. „ Wieczny odpoczynek…”