Komunikaty duszpasterskie - 5.08.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 5.08.2018 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela sierpnia; wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

  1. Jutro – 6 sierpnia – przypada święto Przemienienia Pańskiego; w naszej parafii dzień odpustu. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.30 i suma odpustowa o godz. 18.00 z procesją Eucharystyczną, którą będzie sprawował ks. abp Grzegorz RYŚ, metropolita łódzki. Czujmy się wszyscy zaproszeni, by wypraszać wspólnie przemianę naszych serc i potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy szczególnie dzieci I komunijne do sypania kwiatków, młodzież, lektorów, ministrantów i zespoły parafialne, Asystę prosimy o przygotowanie procesji. Ponawiamy prośbę o pomoc w przygotowaniu kanapek oraz upieczenie ciasta dla zaproszonych Asyst z łódzkich parafii.

  1. W środę wspominać będziemy w liturgii św. Dominika, kapłana; w czwartek – św. Teresę Benedyktę od krzyża; w piątek – św. Wawrzyńca, diakona a w sobotę – św. Klarę.

  1. W przyszłą niedzielę w kościołach naszej archidiecezji zbiórka ofiar do puszek na Centrum Studiów im. Św. JPII. W ubiegłą niedzielę na dzieła prowadzone przez łódzką Caritas zebrana została ofiara w wysokości 247 zł i wpłacona na konto Caritas. Bóg zapłać za ofiary.

  1. Przypominamy, iż przez okres wakacji Kancelaria Parafialna jest czynna po południu /od godz. 16.00 do 17.45/.

  1. W II niedzielę września /9 IX/ na Mszy św. o godz. 12.30 podziękujemy P. Bogu za tegoroczne plony ziemi i za ciężką pracę rolników. Przeżywając nasze parafialne dożynki podziękujemy za to wszystko, co służy nam za pokarm. Będziemy modlić się także, by nigdzie nie brakowało pożywienia.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na m-c styczeń; są też wolne intencje w miesiącach wcześniejszych.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne. Z dzisiejszej „N” dowiemy się o nowym Sanktuarium na Białorusi; o męczeńskiej śmierci Edyty Stein i ofiarach Holokaustu; rozważanie o Przemienieniu Pańskim. W tyg. „Idziemy” zachęta do modlitwy o powołania w Kościele; o tajemnicach św. O. Pio, zachęta do podjęcia abstynencji w m-cu sierpniu. Inne bieżące sprawy społeczne i wydarzenia w Polsce i w naszej archidiecezji. Do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

  1. Dziękujemy paniom i panom za sprzątanie kościoła i dekorację terenu wokół kościoła na jutrzejszą uroczystość odpustową; za dekorację kwiatową i wszelką pomoc. Dziękujemy za ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać. W tym tygodniu mają się rozpocząć dalsze prace przy elewacji ściany bocznej kościoła.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Wąs l.86; Alodia Buchalska l.87; Mikołaj Szkudlarek l.20; Władysław Kołkowski l.94 i Piotr Mórawiec l.37. „ Wieczny odpoczynek…”