Komunikaty duszpasterskie - 19.08.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 19.08.2018 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela sierpnia; wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: jutro – św. Bernarda, opata; we wtorek – św. Piusa X, papieża; w środę – NMP Królową; w piątek – św. Bartłomieja, apostoła.

  1. Niedziela za tydzień przeżywana będzie w Kościele jako Uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia /26 sierpnia/ o godz. 11.30 w par. NMP Częstochowskiej w Brzezinach odbędą się Dożynki Archidiecezjalne, na które ks. abp Grzegorz Ryś serdecznie zaprasza. Nasze parafialne dożynki w II niedzielę września /9 IX/ na Mszy św. o godz. 12.30.

  1. W środę - zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy; w piątek wieczorem Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  1. Zachęcamy – szczególnie ludzi młodych – do udziału w Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Można zapisać się też do grupy duchowej w parafii, wspierając modlitwą osoby podejmujące trud fizyczny pielgrzymowania.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane na tacę – Bóg zapłać. Są one przeznaczone na trwające prace przy odnowieniu elewacji bocznej ściany k-ła.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne. Jak zawsze bieżące informacje i komentarze wydarzeń w Kościele w Polsce i na świecie.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mirosław Żegota l.66; Krystyna Bogdanka l.90; Jadwiga Kurpiel l.87 i Kinga Gawrońska l.10. „ Wieczny odpoczynek…”