Komunikaty duszpasterskie - 26.08.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 26.08.2018 r.

  1. Dzisiaj czwarta ostatnia niedziela sierpnia przeżywana w liturgii Kościoła jako Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jeszcze dzisiaj wieczorna Msza św. o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli powracamy do wieczornej Mszy św. w niedziele o godz. 19.00.

  1. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: jutro – św. Monikę; we wtorek – św. Augustyna; w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

  1. W piątek – ostatni dzień i ostatni piątek sierpnia. Wieczorna Msza św. tzw. wspólna za zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach i za dusze w czyśćcu. Zapraszamy rodziny zmarłych w ostatnim czasie i wszystkich wiernych na wspólną modlitwę.

  1. Najbliższa sobota zatem – I miesiąca – to dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Okazja do spowiedzi; nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz.8.00.

  1. Dobiegają końca wakacje. Informujemy, iż Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będzie w przyszły poniedziałek /3 IX/ o godz. 8.00. Już dziś zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, katechetów i nauczycieli.

  1. W środę - Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek wieczorem Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane na tacę – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – nowe numery „N”, „Idziemy” i inne. Tematem „N” jest fenomen polskiego pielgrzymowania do M. Bożej; ponadto artykuły o 40 rocznicy śmierci JPI i wyboru JPII; na wakacyjnej drodze dziś uroki Grecji, Capri i Chorwacji. Tyg. „Idziemy” nawiązuje do dzisiejszej Uroczystości M.B. Częstochowskiej; ukazuje bogactwo tradycji religijnych na polskiej wsi; przybliża zabytki i wyjątkowość Wilna; wyjaśnia czy można święte obrazki wyrzucać na śmieci? Jak zawsze bieżące informacje i komentarze wydarzeń w Kościele w Polsce i na świecie. Są też do nabycia ścienne Kalendarze Misyjne po 10 zł.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Roman Łuczyński l.56.

„Wieczny odpoczynek…”