Komunikaty duszpasterskie - 9.09.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.09.2018 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela września; o godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św. Na Mszy św. o godz. 12.30 podziękujemy Bogu za tegoroczne plony ziemi i pracę rolników /parafialne dożynki/. Poświęcimy chleb, którym podzielimy się z wiernymi.

  1. W tym tygodniu: /w czwartek 13 IX/ kolejne Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy czcicieli M. Bożej na wieczorną Mszę św. i procesję różańcową; w piątek – święto Podwyższenia Krzyża świętego; a w sobotę – wspomnienie M. B. Bolesnej.

  1. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę i udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

  1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek Koronka do B. Miłosierdzia.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty; są też wolne intencje we wcześniejszych terminach.

  1. Spotkania z grupami duszpasterskimi rozpoczną się z początkiem października.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane na tacę – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury nowe numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły.

  1. Trwają prace przy odnowieniu bocznej ściany elewacji naszego kościoła. Kosztorys tych prac wynosi 115 tys. zł. Żadna instytucja do której zostały złożone wnioski o dotację nie przyznała nam żadnych środków, musimy zatem liczyć na ofiarność parafian, o którą bardzo prosimy. Na poczet wykonanych prac wypłacona została kwota 20 tys. zł. W ostatnim czasie zamontowana została nowa brama od strony ul. Broniewskiego – jej koszt 6.500 zł. W okresie wakacji pomalowana została klatka schodowa i 3 sale w Domu Katechetycznym – koszt 5 tys. zł. Raz jeszcze dziękujemy za dotychczasową ofiarność i prosimy o dalsze wsparcie prowadzonych prac.

  1. Przy Parafii św. Maksymiliana na Dąbrowie powstał nowy Prywatny Żłobek, który rozpocznie swoją działalność od 17 września. Przyjmuje dzieci w wieku od 1 roku życia do 3 lat. Informacje na ten temat w par. św. Maksymiliana lub u nas w kancelarii

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Dyba l.54 i Grzegorz Woźniczak l.57. „Wieczny odpoczynek…”