Komunikaty duszpasterskie - 23.09.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 23.09.2018 r.

  1. Dzisiaj czwarta niedziela września; o godz. 18.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i wspólna Koronka; o 19.00 wieczorna Msza św. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym mają zamiar przystąpić do I spowiedzi i Komunii św.

  1. W tym tygodniu: w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w piątek – św. Wacława, męczennika; w sobotę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

  1. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek Koronka do B. Miłosierdzia.

  1. Najbliższy piątek – to ostatni piątek września. Wieczorem Msza św. w int. zmarłych w tym miesiącu, polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu. Po Mszy św. wspólna Koronka.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie młodzieży kl. VII; VIII i III gimnazjum dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy zainteresowane osoby o obecność.

  1. 6 października /sobota/ na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe Rekolekcje szczególnie dla ludzi młodych /od 14 roku życia/, które mają wprowadzać w klimat Synodu Biskupów w Rzymie dotyczącego młodzieży, a dla zgromadzonej na stadionie młodzieży rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia s. bierzmowania. W programie przewidziana jest Msza św.; adoracja; konferencja, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Zachęcamy młodzież do kontaktu ze swoimi katechetami, a rodziców o wyrażenie zgody na ten wyjazd.

  1. Można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc luty; są też wolne intencje we wcześniejszych terminach.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury nowe numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. W „N” dzisiejszej m.in. o papieskiej pielgrzymce na Litwę i historii Obrazu Jezusa Miłosiernego; relacja z pielgrzymki czytelników „N” i prasy katolickiej na Jasna Górę; co sprawia, że tak wielu ludzi pielgrzymuję pieszo droga św. Jakuba do Santiago de Compostela? i inne W tyg. „Idziemy” m.in. próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego absolwenci kierunków katechetycznych nie chcą uczyć w szkołach?; historie podwarszawskich kapliczek; przygotowania do pielgrzymki Papieża do krajów nadbałtyckich; inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Adaś - noworodek

„Wieczny odpoczynek…”