Komunikaty duszpasterskie - 30.09.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 30.09.2018 r.

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela i ostatni dzień września; o godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z rodzicami młodzieży kl. VII; VIII i III gimnazjum dotyczące przygotowania do s. bierzmowania. Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Oblatów, którzy głoszą Słowo Boże; dają świadectwo o pracy misyjne i rozprowadzają Kalendarze na Nowy Rok.

  1. Jutro rozpoczniemy kolejny miesiąc – październik, który w tradycji Kościoła jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich wiernych: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe. Będą one w dni powszednie po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/; w niedzielę o 18.30. Różaniec dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 17.00 – dzieci za udział na różańcu otrzymają specjalne wyklejanki. Różaniec dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/

  1. W tym tygodniu: jutro przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – św. Aniołów Stróżów; w czwartek – św. Franciszka z Asyżu; w piątek – św. s. Faustyny.

  1. W tym tygodniu także: I czwartek; I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające do Serca P. J. i Niepokalanego Serca NMP w piątek i w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00; spowiedź rano na mszach św. i po południu od 17.30.

  1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania z grupami parafialnymi i zachęcamy do zgłaszania się nowych osób do różnych grup. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą Obrońców Życia; w czwartek o godz. 17.00 z grupą Dobrego Pasterza i modlitwy za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie.

  1. Od jutra w kancelarii można będzie rezerwować intencje mszalne na miesiąc marzec.

  1. 6 października /sobota/ na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe Rekolekcje szczególnie dla ludzi młodych /od 14 roku życia/, które mają wprowadzać w klimat Synodu Biskupów w Rzymie dotyczącego młodzieży, a dla zgromadzonej na stadionie młodzieży rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia s. bierzmowania. W programie przewidziana jest Msza św.; adoracja; konferencja, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Zachęcamy młodzież do kontaktu ze swoimi katechetami, a rodziców o wyrażenie zgody na ten wyjazd.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. W „N” dzisiejszej m.in. o Synodzie biskupów poświęconego młodym; relacja z pielgrzymki Papieża Franciszka do krajów nadbałtyckich; o prymicjach ks. kard. Krajewskiego. W tyg. „Idziemy” m.in. Papież u M.B. Miłosierdzia; rozmowa dotycząca bycia dzisiaj z młodzieżą; inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysław Teszner l.78; Zofia Barbara Stefańska l.97 i Zdzisław Głuszczak l.86. „Wieczny odpoczynek…”