Komunikaty duszpasterskie - 7.10.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 7.10.2018 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela października; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św.

 1. Jutro II poniedziałek miesiąca zatem spotkanie z młodzieżą kl. III gimnazjum, która rozpoczęła swoje przygotowanie do przyjęcia s. bierzmowania. Młodzież zapraszamy na g. 18.30 do kościoła na różaniec, po różańcu będzie spotkanie w salce domu katechetycznego.

 1. Zachęcamy wszystkich wiernych: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/; w niedzielę o 18.30. Różaniec dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 17.00 – dzieci za udział na różańcu otrzymają specjalne wyklejanki. Różaniec dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/

 1. W sobotę: odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka Kół Różańcowych do Kolegiaty w Łasku. Zgodnie z prośbą ks. abpa prosimy osoby z Apostolstwa Modlitwy Różańcowej, z Rycerstwa a także inne o udział w tej pielgrzymce. Zapisywać się można na ten wyjazd w kancelarii do środy – koszt 25 zł; wyjazd o godz. 10.00. Na dziś zapisanych – 0 osoób! - dziękujemy

 1. W sobotę także: 13 dzień miesiąca – tzw. Dzień Fatimski - ostatnia w tym roku procesja z figurą M. Bożej i różaniec. Zapraszamy zatem wszystkich czcicieli M. Bożej Fatimskiej na wieczorną Mszę św. i różaniec połączony z procesją. /prosimy przynieść świece/

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy tzw. Dzień Papieski. W kościołach całej Polski zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będzie papieskie kremówki. Złożone przy zakupie kremówek ofiary będą przeznaczone na działalność Sz. K. Caritas i formację wolontariuszy.

 1. Spotkania z grupami: we wtorek o godz. 17.00 Katecheza Dorosłych – zapraszamy na spotkania, by pogłębiać swoją świadomość religijną.

 1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc marzec i m-ce wcześniejsze.

 1. Zbliża się m-c Listopad - miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Jedną z wielu form pamięci i pomocy zmarłym jest tzw. modlitwa wspominkowa – polecając Bogu z imienia i nazwiska zmarłych. Można zgłaszać swoich zmarłych na „wypominki” w kancelarii; modlić się będziemy tak jak dotychczas w niedziele o 7.30; w piątki na Koronce; w ostatni piątek m-ca wieczorem na Mszy św.

 1. Dziękujemy za wszelkie ofiary – indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci i inne tytuły. W „N” dzisiejszej m.in. o zbliżającym się Dniu Papieskim; wywiad z kapitanem lotnictwa Jerzym Makulą; o rocznicy kanonizacji O. Maksymiliana Kolbe. W tyg. „Idziemy” m.in. zachęta do odmawiania różańca; o zbliżającej się kanonizacji Papieża Pawła VI i inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła. Na ławkach pod chórem do pobrania gratis „Biuletyn Informacyjny”.

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Cieślak l.75; Iwona Schmidtke l.544; Helena Bomba l.70; Adela Jugowicz l.88; Kazimierz Kanecki l.78; Lech Batorowicz l.72 i Krystyna Krześniak l.77. „Wieczny odpoczynek…”