Komunikaty duszpasterskie - 21.10.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 21.10.2018 r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela października, przeżywana jako Niedziela Misyjna i rozpoczynająca Tydzień Misyjny - w kościołach zbiórka ofiar do puszek na Misje, ofiary do puszek zbierają ministranci. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie osób z Ż.R..; o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci I-komunijnych i rodziców, poświęcenie różańców a następnie spotkanie w salce parafialnej; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. Zgodnie z decyzją Episkopatu dziś odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

 1. W tym tygodniu: jutro wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy św. i różańcu spotkanie w salce parafialnej z młodzieżą kl. VII i VIII w ramach przygotowania do s. bierzmowania – prosimy młodzież o obecność.

 1. W piątek – ostatni piątek miesiąca, wieczorna Msza św. za zmarłych w tym miesiącu oraz różaniec – serdecznie zapraszamy. Modlić się też będziemy za polecanych w wypominkach i dusze w czyśćcu.

 1. Kończy się m-c październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: każdego dnia po wieczornej Mszy św. /ok.18.30/; w niedzielę o 18.30. Różaniec dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 17.00; dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św. /ok. 18.30/

 1. Spotkania: w czwartek po wieczornej Mszy św. i różańcu – spotkanie grupy O. Pio.

 1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc marzec i m-ce wcześniejsze.

 1. Zbliża się m-c Listopad - miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Można zgłaszać swoich zmarłych na „wypominki”; modlić się będziemy jak dotychczas w niedziele o 7.30; w piątki na Koronce; w ostatni piątek m-ca na wieczornej Mszy św. Zmarłych można zgłaszać dziś pod chórem lub w zakrystii do księży; w tygodniu do kancelarii.

 1. W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego zbierane były ofiary do puszek wspierające działalność Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii zebraliśmy kwotę 965 zł i przekazaliśmy ją do kasy Kurii. Dziękujemy też za wszelkie ofiary – indywidualne i składane dziś na tacę remontową – ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci; i inne tytuły. W dzisiejszej prasie katolickiej artykuły o trwającym Synodzie biskupów w Rzymie; o 40 rocz. inauguracji pontyfikatu św. JPII; o pracy sióstr zakonnych na Misjach i inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła. W „N” bezpłatny dodatek: film „Wojna totalna – zabić jak najwięcej” oraz karteczki wypominkowe. Do pobrania gratis „Aspekt Polski”.

 1. Dziś I tura wyborów do władz samorządowych, apelujemy o wzięcie udziału w wyborach, oddanie głosu zgodnie z sumieniem, w duchu odpowiedzialności za losy Ojczyzny.

 1. Przypominamy też, że za tydzień /ostatni weekend października/ zmiana czasu. Śpimy o godzinę dłużej, zegarki przesuwamy o godzinę do tyłu.

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Halina Michalska l.82; Roman Kłys l.84; Marianna Kozłowska 85; Hanna Morawska l.71 i Teresa Różycka l.89.

„Wieczny odpoczynek…”