Komunikaty duszpasterskie - 28.10.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 28.10.2018 r.

  1. Dzisiaj czwarta - ostatnia niedziela października; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. /na Mszy św. o 11.00 dzieci przedstawią program o św. JPII/

  1. W tym tygodniu: w środę zakończymy miesiąc październik – zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe. W czwartek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30!! Chrześcijanin tego dnia ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św., sama obecność na cmentarzu i nawiedzanie grobów nie spełnia tego obowiązku. Nawiedzając cmentarze prosimy zauważyć kleryków i inne osoby upoważnione, które zbierać będą ofiary na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Z racji Uroczystości Wszystkich świętych nie będzie spotkania grupy modlitewnej Dobrego Pasterza. Spotkanie będzie za tydzień. Kancelaria w czwartek NIECZYNNA.

  1. W piątek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 /nabożeństwo I-piątkowe/; 9.30 z procesją po kościele i modlitwami za zmarłych /wypominki jednorazowe/; oraz wieczorem o 18.00. Po wieczornej Mszy św. odczytane będą wypominki roczne oraz odmówiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi rano na Mszach św., po południu od godz. 17.30. Do chorych księża udadzą się od godz. 9.00.

  1. Najbliższa sobota – I miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

  1. W kancelarii od piątku można będzie rezerwować intencje mszalne na miesiąc kwiecień. Są też wolne terminy w miesiącach wcześniejszych.

  1. W dalszym ciągu można zgłaszać swoich zmarłych na „wypominki”; modlić się będziemy jak dotychczas w niedziele o 7.30; w piątki na Koronce; w ostatni piątek m-ca na wieczornej Mszy św. Zmarłych można zgłaszać dziś pod chórem lub w zakrystii; w tygodniu w kancelarii.

  1. W ubiegłą niedzielę: odbyło się liczenie wiernych: w Mszach św. uczestniczyło 680 mężczyzn i 1.193 kobiety – razem 1.873 osoby; do Komunii św. przystąpiło 289 mężczyzn i 638 kobiet – razem 927 osób. Z okazji Dnia Misyjnego zbierane były ofiary do puszek wspierające działalność Misji W naszej parafii zebraliśmy kwotę 897 zł i przekazaliśmy ją do kasy Kurii. Dziękujemy też za wszelkie ofiary – indywidualne i składane na tacę – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci; i inne tytuły. W dzisiejszej prasie katolickiej artykuły o wizycie pary prezydenckiej w Watykanie; o papieskich grobach na Watykanie; poruszająca rozmowa z ks. Juliuszem Lasoniem, diecezjalnym duszpasterzem służby zdrowia i kapelanem szpitala im. Kopernika w Łodzi; artykuły odnoszące się do dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego i inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Koźlik l.92; Zbigniew Mariasiewicz l.71; Helena Czulwik l.90; Stefania Kotłowska l.95; Janina Świadkowicz l.84 i Zygmunt Dylik l.90.

„Wieczny odpoczynek…”