Komunikaty duszpasterskie - 4.11.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 4.11.2018 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela listopada; o godz. 18.30 nabożeństwo adoracyjne; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W tym tygodniu: w czwartek o godz. 17.00 spotkanie grupy modlitewnej Dobrego Pasterza; w piątek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

  1. W przyszłą niedzielę z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

  1. Do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

  1. Tegoroczny miesiąc listopad przeżywamy także w duchu 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Chcemy także w naszej Parafii zaakcentować ten Jubileusz i wyrazić wdzięczność Panu Bogu za dar wolności oraz wzbudzić pamięć o tych, którzy bohatersko oddali życie. W tej intencji – za poległych w obronie Ojczyzny, o pokój, zgodę i błogosławieństwo będzie sprawowana Msza św. w przyszłą niedzielę 11 XI o godz. 12.30. Przed tą Mszą św. od godz. 12.00 nasz chór parafialny „DZWON” będzie śpiewał pieśni patriotyczne. W kolejną niedzielę – 18 XI – po Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi kwartet śpiewaczy Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy z koncertem pieśni patriotycznych i woskowych. A 25 listopada /także w niedziele/ po Mszy św. o 12.30 w Domu Katechetycznym będzie wykład – prelekcja o „Łódzkiej drodze do Niepodległości”. Temat ten przedstawi znany łódzki historyk, pan Senator Ryszard BONISŁAWSKI. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do włączenia się w te jubileuszowe akcje i prosimy o przekazanie zaproszeń od nas także wśród swoich bliskich i znajomych.

  1. W kancelarii można rezerwować intencje mszalne na miesiąc kwiecień. Są też wolne terminy w miesiącach wcześniejszych. Można także jeszcze zgłaszać zmarłych na wypominki roczne lub półroczne.

  1. W dniach 28 grudnia do 1 stycznia 2019 roku wspólnota braci z Taize organizuje Europejskie Spotkanie Młodych w Madrycie w Hiszpanii. Kierujemy zaproszenie do młodzieży szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej na spotkanie modlitewne i organizacyjne w najbliższy piątek 9 listopada na godz. 19.00 w salce. Zaprasza ks. Bogumił.

  1. W związku z zapowiedzianym Światowym Dniem Ubogich /18 XI/ Caritas łódzka przygotowała i przekazała do każdej parafii „Torbę Charytatywną”. Torby wyłożone są na ławkach pod chórem, można je wziąć, napełnić artykułami spożywczymi lub chemicznymi i przynieść do parafii /zakrystii lub kancelarii/. Artykuły wykorzystamy do przygotowania Wigilii dla samotnych i ubogich. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję Caritasu.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci; i inne tytuły. W dzisiejszej prasie katolickiej artykuły o tematyce przemijania i życia po śmierci; o zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości i bieżące sprawy z życia Kościoła i inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Marek Brukman l.69. „Wieczny odpoczynek…”