Komunikaty duszpasterskie - 11.11.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 11.11.2018 r.

  1. Dzisiaj druga niedziela listopada, która w Polsce ma wyjątkowy charakter ze względu na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. O godz. 12.oo Hymnem Państwowym rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego chóru parafialnego „DZWON”, a o godz. 12.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie R. N.; o godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o 19.00 wieczorna Msza św. Z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym odbywa się dziś w kościołach zbiórka ofiar do puszek.

  1. W nawiązaniu do przeżywanego dziś Święta Niepodległości chcemy zaprosić gości i parafian w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi kwartet śpiewaczy Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy z koncertem pieśni patriotycznych i wojskowych. A 25 listopada /także w niedziele/ po Mszy św. o 12.30 w Domu Katechetycznym będzie wykład – prelekcja o „Łódzkiej drodze do Niepodległości”. Temat ten przedstawi znany łódzki historyk, pan Senator Ryszard
  2. Jutro: ze względu na wolny dzień NIE będzie spotkania młodzieży kl. III gimnazjum w ramach przygotowania do s. bierzmowania. Zostaje ono przeniesione na następny poniedziałek. Kancelaria jutro będzie NIECZYNNA.

  1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych; po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci I-komunijnych i rodziców, poświęcenie książeczek – zakup indywidualny i spotkanie w Domu Katechetycznym. Na Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc ubogim w Syrii.

  1. W związku z zapowiedzianym Światowym Dniem Ubogich /18 XI/ Caritas łódzka przygotowała i przekazała do każdej parafii „Torbę Charytatywną”. Torby wyłożone są na ławkach pod chórem, można je wziąć, napełnić artykułami spożywczymi lub chemicznymi i przynieść do parafii /zakrystii lub kancelarii/. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję Caritasu.

  1. Doszły do nas wiadomości, iż po terenie parafii naszej roznoszone są już opłatki wigilijne. Osoba /y/?, która je roznosi powołuje się, iż czyni to w ramach akcji parafialnej. Otóż wyjaśniamy iż jest to nieprawda. Nikt nie został upoważniony do takiego działania i czyni to bez naszej zgody. Akcję z roznoszeniem opłatków zawsze ogłaszamy w kościele; osoby idące z opłatkami będą miały pisemne upoważnienie a opłatki będą wcześniej poświęcone w parafii. Prosimy zatem o czujność i właściwą reakcję wobec osób podszywających się za posługujących w parafii.

  1. Siostry Honoratki z ul. Lokatorskiej zapraszają na dzień skupienia licealistki, studentki i kobiety pracujące do 35 roku życia na skupienie w dniu 24 listopada /sobota/ w godz. 10 – 17. Więcej informacji na plakacie.

​​

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci; i inne tytuły. Dzisiejsza prasa katolicka jest wyjątkowo bogate w artykuły dotyczące 100 rocznicy odzyskania niepodległości; wiele artykułów historycznych; obszerna rozmowa z P. Prezydentem Rzeczypospolitej i bieżące sprawy z życia Kościoła i inne bieżące informacje społeczne, polityczne i z życia Kościoła. Polecamy i zachęcamy do lektury.

​​

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Włodzimierz Jarczyński l. 79; Janina Gorzelak l.77.; Roman Luzak l.71, Janusz Gawinek l.65. „Wieczny odpoczynek…