Komunikaty duszpasterskie - 18.11.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 18.11.2018 r.

  1. Dzisiaj trzecia niedziela listopada; XXXIII Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z Ż. R..; o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny; o 19.00 wieczorna Msza św. Z racji Dnia Solidarności z ubogimi odbywa się dziś w kościołach zbiórka ofiar do puszek na rzecz ubogich. Zachęcamy też do pobrania Torby Charytatywnej, by zakupionymi artykułami wesprzeć ludzi ubogich. O godz. 17.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci I-komunijnych i rodziców, poświęcenie książeczek – zakup indywidualny; po Mszy św. spotkanie z rodzicami w Domu Katechetycznym.

  1. W nawiązaniu do przeżywanego Święta Niepodległości, po Mszy św. o godz. 12.30 wystąpi kwartet śpiewaczy Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy z koncertem pieśni patriotycznych i wojskowych. A w przyszłą niedzielę 25 listopada po Mszy św. o 12.30 w Domu Katechetycznym będzie wykład – prelekcja o „Łódzkiej drodze do Niepodległości”. Temat przedstawi łódzki historyk p. Senator Ryszard Bonisławski.

  1. Jutro po wieczornej Mszy św. /o godz. 18.30/ w Domu Katechetycznym będzie spotkanie młodzieży kl. III gimnazjum w ramach przygotowania do s. bierzmowania.

  1. W tym tygodniu przypadają wspomnienia liturgiczne: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego; w środę – Ofiarowania NMP; w czwartek – św. Cecylii; w sobotę – św. męczenników Andrzeja i jego towarzyszy. W int. chórzystów modlić się będziemy na Mszy św. o 12.30.

  1. Przyszła niedziela – ostatnia miesiąca listopada i ostatnia roku kościelnego przeżywana będzie w Kościele jako Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu; Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu P.J. Ofiary z tacy przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

  1. Dziękujemy raz jeszcze za wspólne przeżycie Święta Niepodległości; za udział we Mszy św. za Ojczyznę; naszemu chórowi za koncert pieśni patriotycznych; Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowane dary ołtarza; lektorom i ministrantom - Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury numery „N”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” dla dzieci; i inne tytuły. Tematem głównym dzisiejszej prasy katolickiej jest Biało-Czerwona i sprawy związane z przeżywanym Jubileuszem 100 lecia odzyskania Niepodległości; inne bieżące sprawy z życia Kościoła, informacje społeczne i polityczne.

  1. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na koncert do Torunia 1 grudnia. Bliższe informacje przy prasie katolickiej i u p. Pogorzelskiego.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Karol Defeciński l.64; Julianna Zrobek l.94; Mieczysław Drożdżal l.90; Eugeniusz Ostalski l.81; Jan Ziętarski l.83 i Józef Tęcza l.87. „Wieczny odpoczynek…