Komunikaty duszpasterskie - 25.11.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 25.11.2018 r.

  1. Dzisiaj czwarta ostatnia niedziela listopada, ostatnia niedziela roku liturgicznego przeżywana w Kościele jako Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu; Litania do Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Sercu P.J. O godz. 18.30 nabożeństwo do Chr. Króla; o 19.00 wieczorna Msza św.

  1. W nawiązaniu do przeżywanego Święta Niepodległości, dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 w Domu Katechetycznym będzie wykład – prelekcja o „Łódzkiej drodze do Niepodległości”. Temat przedstawi łódzki historyk p. Senator Ryszard Bonisławski.

  1. Jutro po wieczornej Mszy św. /o godz. 18.30/ w Domu Katechetycznym będzie spotkanie młodzieży kl. VII i VIII w ramach przygotowania do s. bierzmowania.

  1. W tym tygodniu: w czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie z grupą św. O. Pio; w piątek święto św. Andrzeja, apostoła i ostatni piątek miesiąca, wieczorem na Mszy św. polecać będziemy zmarłych z tego miesiąca, zgłoszonych na wypominki oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

  1. W sobotę zatem rozpoczniemy ostatni miesiąc roku – grudzień. Z racji I soboty m-ca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP. Okazja do spowiedzi na Mszach św.

  1. Przyszła niedziela – wprowadzi nas w nowy rok liturgiczny i rozpocznie czas Adwentu. Na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy opłatki na Wigilijny stół. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabywać świece adwentowe w ramach corocznej akcji Caritas wspierającej dzieci i ubogie rodziny. Świece i opłatki będą do nabycia także w kancelarii.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury „N”, „Idziemy; Gość Niedzielny; Mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Znajdziemy dziś artykuły o najstarszym Paulinie na Jasnej Górze; inne nawiązujące do dzisiejszej Uroczystości; bieżące sprawy z życia Kościoła, informacje społeczne i polityczne.

  1. Dobiegły końca prace remontowe planowane na ten rok. Jeśli chodzi o prace przy elewacji kościoła trwały one wyjątkowo długo. Mimo rozmów i napomnień wykonawca nie dotrzymywał obiecanych terminów. Szczęśliwie dobrnęły jednak one do końca, pani konserwator prace odebrała a wykonawcy otrzymali kolejną ratę należności 30 tys. zł. Oprócz elewacji w ostatnim czasie zostały odnowione kraty w oknach kościoła i metalowe kratownice witraży. Za te prace wypłacona została należność w kwocie 5.200 zł. W ubiegłym tygodniu pomalowane zostały wejścia do kościoła – kruchta główna i boczne. Prace malarskie kosztowały 750 zł. Do końca roku musimy rozliczyć się z kosztów elewacji. Do wypłacenia wykonawcy mamy ok. 35 tys. zł. Na dziś nie mamy już żadnych oszczędności parafialnych. Stąd prosimy, aby te ostatnie niedziele roku potraktować wyjątkowo ofiarnie i w miarę możliwości złożyć jakąś ofiarę. Rozpoczęło się grzanie kościoła, ciągle prosimy o zamykanie drzwi wejściowych, czujmy się wszyscy odpowiedzialni w tej kwestii. Ofiary z pierwszych niedziel miesiąca będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania k-ła. Przez okres zimowy nie będziemy otwierali drzwi bocznych, prosimy o korzystanie z wejścia głównego. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary umożliwiające podjęcie wykonanych prac i funkcjonowanie parafii.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Roman Hołys l.68; Andrzej Kossak l.63. Wieczny odpoczynek…