Komunikaty duszpasterskie - 9.12.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 9.12.2018 r.

  1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą R. N.; o godz. 18.30 nabożeństwo Słowa Bożego; o godz. 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach dzisiaj zbiórka ofiar do puszek wspierająca działalność Kościoła na Wschodzie.

  1. Adwentowe Msze św. – RORATY w naszym kościele są codziennie /oprócz niedziel/ o godz. 7.00; we wtorki i czwartki dodatkowo Roraty dla dzieci o godz. 17.00 – dzieci za udział w nich otrzymują specjalne adwentowe wyklejanki. Ofiary składane na Roratach są przeznaczone na przygotowanie Wigilii dla osób samotnych i ubogich w naszej parafii - Wigilia dla tych osób będzie 18 grudnia o godz. 16.00, prosimy o zapisy w kancelarii do 17 grudnia. Do kosza przy bocznym ołtarzu można składać też artykuły spożywcze.

  1. W tym tygodniu: w czwartek wspomnienie liturgiczne św. Łucji i dzień pamięci o ofiarach Stanu Wojennego; w piątek – św. Jana od krzyża, a po wieczornej Mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. Jutro nie będzie spotkania z młodzieżą kl. III gimnazjum w ramach przygotowania do s. bierzmowania. Spotkanie dla kl. III gimn.; VII i VIII będzie w ramach Rekolekcji Adwentowych w następny poniedziałek /17 grudnia/ o godz. 19.00, na które też zapraszamy rodziców tej młodzieży. Nie będzie też spotkania we wtorek w ramach Katechezy Dorosłych.

  1. Za tydzień /w niedzielę/ rozpoczną się REKOLEKCJE ADWENTOWE. Z racji III niedzieli miesiąca o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie medalików i łańcuszków. Po Mszy św. będzie spotkanie z samymi rodzicami w Domu Katechetycznym. Na wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.

  1. Poświęcone opłatki są do nabycia w kancelarii, w zakrystii kościoła oraz pod chórem. Dobrowolne ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem parafii. Caritas zachęca do włączenia się w akcję nabywania świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. Mamy duży wybór świec w różnych kształtach, kolorach i cenach. Świece do nabycia pod chórem lub w kancelarii.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc maj. Istnieje też możliwość rezerwacji terminów wcześniejszych i zgłaszania Mszy św. tzw. gregoriańskich.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać. Za tydzień ofiary będą przeznaczone na uregulowanie należności za odnowienie elewacji bocznej ściany kościoła.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury „N”, „Idziemy; Gość Niedzielny; Mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Artykuły nawiązujące do przeżywanego Adwentu; o obronie życia nienarodzonych; przejmujące świadectwo siostry Urszulanki o ks. Jerzym Popiełuszce; bieżące sprawy z życia Kościoła, informacje społeczne i polityczne.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Dariusz Stefaniak l.58; Marian Błaszczyk l.67; Danuta Gryś l.88 i Gustaw Frąckiewicz l.69.

Wieczny odpoczynek…