Komunikaty duszpasterskie - 16.12.2018 r.


Komunikaty duszpasterskie - 16.12.2018 r.

  1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, rozpoczęcie REKOLEKCJI w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupą Ż. R.; o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie medalików i łańcuszków, a po Mszy św. będzie spotkanie z samymi rodzicami w Domu Katechetycznym. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe; o 19.00 wieczorna Msza św. W kościołach dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.

  1. Nauki Rekolekcyjne - dzisiaj na Mszach św.; jutro i we wtorek na Mszy św. o godz. 7.00 /Roraty/; 9.30 i 18.00. Jutro o godz. 19.00 spotkanie i nauka dla młodzieży kl. III gimn., VII i VIII przygotowującej się do s. bierzmowania oraz ich rodziców – zapraszamy. We wtorek o godz. 9.30 – dla osób starszych i chorych. Ofiary składane we wtorek na tacę będą przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty. Spowiedź na każdej Mszy św. /program do wglądu/

  1. W środę po wieczornej Mszy św. sprzątanie k-ła na święta – prosimy panie i panów o pomoc w tych pracach.

  1. Wigilia dla osób samotnych będzie 19 grudnia /w środę/ o godz. 16.00, prosimy o zapisy w kancelarii do jutra. Ofiary składane na Roratach są przeznaczone na przygotowanie tejże Wigilii, do kosza przy bocznym ołtarzu można składać też artykuły spożywcze.

  1. Poświęcone opłatki są do nabycia w kancelarii, w zakrystii kościoła oraz pod chórem. Dobrowolne ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem parafii. Caritas zachęca do włączenia się w akcję nabywania świec wigilijnych, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin. Mamy duży wybór świec w różnych kształtach, kolorach i cenach. Świece do nabycia pod chórem lub w kancelarii.

  1. Pasterka w naszej parafii tak jak w ubiegłych latach – o godz. 22.00 zapraszamy.

  1. W kancelarii można rezerwować terminy intencji mszalnych na miesiąc maj. Istnieje też możliwość rezerwacji terminów wcześniejszych i zgłaszania Mszy św. tzw. gregoriańskich. Jest wolna intencja dziś o 17.00 i w środę o godz. 8.00.

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne i składane dziś na tacę – Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – do nabycia i lektury „N”, „Idziemy; Gość Niedzielny; Mały Gość dla dzieci i inne tytuły. Znajdziemy sylwetkę zmarłego Prezydenta St. Zjednoczonych; o pomocy Polski ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie; dlaczego Adwent jest tak ważny? Ponadto w „N” elementy odblaskowe na plecak lub torebki; bieżące sprawy z życia Kościoła, informacje społeczne i polityczne.

  1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Żyrkowski l.91; Bolesława Królak l.89; Daniela Dolewka l.94 i Natalia Chren l.85. Wieczny odpoczynek…